fbpx

Resim: Lars Kuczynski

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm:  Mezmur 37:1–10

Sen RAB’be güven, iyilik yap, ülkede otur, sadakatle çalış.Mezmur 37:3

Mezmur 37:3’ü düşünürken, aklıma geçenlerde okuduğum bir anlatım geliyor. Bana, her gün çalıştığı halde güvenli bir işi olmayan ama sevinçli ve zaferli bir inanlı olan fakir bir kadından söz edildi.

Bir gün kasvetli bir Hristiyan bayan, fakir kadına, “Ah Nancy,” demiş, “şimdi mutlu olmak tabii ki iyi bir şey ama geleceğini düşünmek aklını başına getirecektir. Düşün, ya hasta olup çalışamasan ya da şimdiki işverenin buradan taşınsa ve kimse sana iş vermese, ya da …”

Nancy, “Lütfen dur!” demiş. “Ben hiçbir zaman ya şöyle olursa, ya böyle olursa diye endişe etmem. Rab çobanımdır ve benim eksiğim olmayacağını biliyorum. Tüm bu, ‘ya şöyleler, ya böyleler’ seni perişan ediyor. Bunlardan vazgeçip Rab’be güvensen çok iyi olur.”

Çok doğru! Bazen hayatta yanlış gidebilecek her şeyi varsaymaya yatkınlaşıp Tanrı’nın yönetimde olduğunu unuturuz. Tanrı gelecekte göremediğimiz her şeyi halleder.

Bu yeni günün başlangıcında duamız, Kendisine tamamen güvenirsek, hayattaki sorunları halletme gücüne sahip olan Tanrı’ya tamamen güvenmek olsun.


Havada çok yukarılara yükselen bir kartal, nehirleri nasıl geçeceğinden endişe etme.