fbpx

Hikayeler

Türk inanlılar İsa’yı izlemeyi seçmelerinin nedenini ve o zamandan beri hayatlarındaki değişimi paylaşıyorlar.

Duvarlarım Yıkıldı! | Değiştiren Tanrı

Duvarlarım Yıkıldı! | Değiştiren Tanrı

Geçmiş acılar, kendimize verdiğimiz sözler ve bunların bizdeki etkisi…Tanrı, kurduğumuzu fark etmediğimiz duvarları nasıl yıkar? “Değiştiren Tanrı” serimize Dilara’nın hikayesiyle devam ediyoruz.

Değiştiren Tanrı | Çarmıhı İnkar Edemem

Değiştiren Tanrı | Çarmıhı İnkar Edemem

İsa’nın çarmıhı gerçeğini inkar etmek gerçekten kolay mı? Tanrı’nın dünyaya gelip bizim için ölmesi inanmayı vazgeçebileceğimiz bir şey mi? “Değiştiren Tanrı” serimize Dilara’nın hikayesiyle devam ediyoruz.

Değiştiren Tanrı | Düşmanını Sev

Değiştiren Tanrı | Düşmanını Sev

“Komşunu seveceksin, düşmanından nefret edeceksin’ dendiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için dua edin.” İşte İsa’nın bu sözleri Mehmet’in hayatını değiştirdi.

Fuat EVRİM

Fuat EVRİM

Türkçe İncil’i ilk kez İskenderun’da bir kitapçıdan temin ederek okumaya başladım. Henüz ortaokul üçüncü sınıf öğrencisi idim.

İsmail KARAÇAM

İsmail KARAÇAM

İncil okumak da nereden çıktı? İsa Mesih’e insanlar neden inanıyorlar? Peki, ben neden inanmıyorum? Milyonlarca insan boş bir öğretinin ardından mı gidiyor?

Hande AYDIN

Hande AYDIN

1953 yılında İstanbul’da doğdum. Annemle babam ben iki yaşındayken ayrıldılar. Bu yüzden mürebbiyelerle, bakıcılarla büyüdüm.

Ahmet ALİÖZ

Ahmet ALİÖZ

Ben 1965 yılında doğduğum zaman babam Almanya’daymış. Babam Almanya’da 8 yıl kaldı.

Tamer ÇELIK

Tamer ÇELIK

Dindar bir ailenin çocuğuyum, tahsilim o kadar kabarık değil. Derslerimde pek başarılı değildim, buna karşın baskı dolu bir ortamda dayakla ve psikolojik darbelerle yetiştirildim.

Sevinç YILMAZ

Sevinç YILMAZ

İsa, bu günlerde de kadınları etkiliyor mu? Kesinlikle etkiliyor! Türk kadınlara rüyalarında kendini gösteren, hayatlarında yardım eden, sıkıntılı zamanlarında umut veren bir İsa var. Okuyalım!

Sizin Hikayeniniz bizimle paylaşmak istiyor mususun?