Bu Ayın Hediyesi

Hey Gâvur! Anlatsana…

Yazar: Can Nuroğlu

Halkımızın önemli bir kısmı Hristiyanları ‘Gâvur’ olarak niteler. Türk Dil Kurumu’nun Türkçe Sözlüğü’nde ‘gâvur’ için verilen anlamlardan biri de ‘dinsiz’dir. Aslına bakarsanız, halkımız Hristiyanlar’a ‘gâvur’ derken onların dinsiz olduğunu düşünmemektedir. Herkes bilir ki, Hıristi­yanların da dini inançları vardır. Ancak halkımız Hristiyanlar*ın neye nasıl inandıklarını (en azından yeterince) bilmemektedir. İşte Sayın Can Nuroğlu’nun bu kitabı, Hristiyanlar’ın neye nasıl inandıklarını doğru bir şekilde öğrenmek isteyenler için hazırlanmış çok faydalı bir ça­lışma.

Bu kitabı, önyargılarınızı bir kenara atarak ve müm­künse sakin bir ortama geçip çayınızı kahvenizi yudum­larken okuyun. Okuduklarınızı daha önce kulağınıza çalı­nan ve size öğretilmeye çalışılan iddialarla karşılaştırın ve neye nasıl inanacağınıza karar verin. Hiç kimsenin etkisinde kalmadan, gerçekleri kabul etmeye hazır olun. Kimse sizi “gerçekler acıdır” diye kandırmasın, gerçekler iyidir ve yaşam verir. Ama gerçekler kabul edilmediği zaman, sonuç bizler için “acı” olur.

—İsa Karataş

Lütfen kitabı size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki formu doldurun.  0 506 774 09 89

 


Hey Gâvur! Anlatsana…

Çocuk Yaştaki Kullanıcıların Kişisel Haklarının Korunması İlkesi

Neden İsa Bilgilendirme Derneği 18 yaşının altındaki kullanıcılara her zaman açıktır fakat bu statüde olan kullanıcılar için özel durumlar bulunmaktadır. Aile ve velilerin, bu yaştaki kullanıcıların sitemizde yaptıkları aktiviteler ve nedenisa.com’un hizmetlerinden yararlanmak için yaptıkları başvurular sırasında ailelerinin izinleri şarttır. Türkiye Cumhuriyeti Kanunları gereği 18 yaşının altındaki hiçbir kullanıcıya velilerin izni olmaksızın kendi adlarına hizmetlerimizle ilgili olarak bilgi ve materyal gönderilmez.

18 yaşından küçüklerin yayınlarımızı alabilmeleri için ebeveynlerinin ya da mahkemece tayin edilmiş ise vasisinin muvafakat vermesi gerekmektedir. Kelime olarak ‘izin verme, tasdik etme’ anlamına gelen muvafakat, yayınlarımızı alabilmek için ebeveynler ya da vasisi tarafından verilen izin’ anlamına gelmektedir.