fbpx

Resim: Nikolas Noonan

Sığınağım Tanrı’dır, yolumu doğru kılan O’dur. —2.Samuel 22:33

Kısa bir süre önce, bir hortum felaketinden sonra bir bölgede temizlik yapmaya yardıma gittik. Gideceğimiz yere vardığımızda adamın bahçesinde devrilmiş büyük ağaçlar gördük. Çam, ceviz, meşe ve akçaağaç gibi bir sürü ağaç vardı, bazıları bir metre kalınlığında veya daha da kalındı. Öğleden sonra bir çiftçinin fasulye tarlasındaki enkazı temizlemesine yardım ettik. Tarlaya resimlerden tutun, büyük kütüklere kadar birçok şeyin yayılmış olduğunu gördük.

Gün sona erdiğinde Tanrı’nın yüce gücünü düşünüp huşu içinde kaldım! Tanrı’nın gücünün neler yapabileceğine baktığımda kendimi çok küçük ve önemsiz hissettim. Tanrı’nın gücü o kadar görkemli ki, hiç sınırı yok. Tanrı’nın bir başka gücü de, kayıp canları İsa Mesih aracılığıyla kurtarmasıdır. Kendimizi O’na teslim ettiğimizde bu güç bizim için de var olur. Yaşadığım gün hakkında düşünürken, kendi kendime, Ben kimim ki, eğer isterse her an dağları kıpırdatabilecek bu güçlü, harika, yüce Tanrı’ya karşı durmaya cüret edebileyim? diye sordum.

Dostlarım, Tanrı’ya herhangi bir şekilde karşı koyarsak kaybeden biz oluruz. Mesih’te Tanrı’yla bir bütün olmanın heyecanını hiç yaşadınız mı? Sizin hayatınızdaki büyük ağaçlar ve enkazlar kaldırıldı mı? O’nun gücünün sizin içinizde hareket edişini hissedebiliyor musunuz? Sadece ve sadece içinizdeki bu büyük güçten ötürü Yeşaya’yla birlikte, “Ben! Beni gönder” diyebilir misiniz?

Tanrı’nın gücü kalbinizde hareket halinde mi?