fbpx

Resim: Tinatin1

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Vahiy 19

Ne mutlu Kuzu’nun düğün şölenine çağrılmış olanlara! — Vahiy 19:9

“. . .’nın düğün şölenine davetlisiniz.”

Bir düğün şöleni planlanmakta. Sizi, bu özel olayı istekli bir şekilde beklerken bize katılmaya davet ediyoruz. Bu düğün şöleninin gerçekleşeceği gün ya da saatten emin değiliz. Sizi her an hazır olmak üzere kendinizi hazırlamaya teşvik etmek istiyoruz. Önceden hiçbir uyarı olmadan birden bire bildirilecektir. Hangi gün ve hangi saatte olacağı hakkında size hiçbir uyarı verilmeyecektir. Yemek hazır olduğunda Damat sizi almaya gelecektir. Eğer sizi hazır bulmazsa, gidip sizi bırakıp gidecek ve bu düğün yemeğini sonsuza dek kaçıracaksınız. Başka hiçbir fırsat, katılacak başka bir yemek olmayacaktır. Sonsuza dek çok geç kalmış olacaksınız.

Düğün yemeği, Kuzu’nun düğün şölenidir (Vahiy 19:9). Tanrı’nın, Oğlu İsa’yı, halkını yücelikte sonsuza dek O’nunla birlikte olmaları için almaya göndereceği zamandır. Hazır olmayanların dağlara ve kayalara kendilerini saklamaları için yalvaracakları zamandır (Vahiy 6:16).

Siz hazır mısınız? Hazırlanmak için ne yapmalıyız? İsa, Matta 4:17’de “Tövbe edin! Çünkü Göklerin Egemenliği yaklaştı” der.“İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın” (Romalılar 10:9). Tanrı’ya övgüler olsun!


İster hazırlanın, ister erteleyin…