fbpx

Resim: joseluis1960

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Mezmur 15; Vahiy 21:1–7

Ama onlar daha iyisini, yani göksel olanı arzu ediyorlardı. — İbraniler 11:16

Yeryüzündeki hayat sorunlarla doludur. Eyüp 14:1 bize insanın günlerinin sıkıntı dolu olduğunu söyler. Bu hayatta, ölüm, acı, ağlama, üzüntü, gözyaşları, hayal kırıklıkları, cesaret kırıklıkları, korkular, hastalıklar ve yalnızlık vardır. Hayat her zaman kolay değildir. Bu, yeryüzündeki yaşamın karanlık bir resmidir ama İsa, “Bunları size, bende esenliğiniz olsun diye söyledim. Dünyada sıkıntınız olacak. Ama cesur olun, ben dünyayı yendim!” (Yuhanna 16:33) der.

Yol, Gerçek ve Yaşam olan İsa Mesih’e iman ederek bu yaşamda ruhumuz için güvenilir bir çapamız ve cennette sonsuz yaşam için kutlu umudumuz olduğu için Tanrı’ya övgüler olsun. Ya siz? Siz de, İsa’nın çocuklarını sonsuza dek cennette Kendisiyle birlikte olmaları için onları yanına almak üzere geri döneceği o yüce günü bekliyor musunuz?

Kendisine efendisinin cennete gittiği söylenen köle hakkındaki eski öyküyü duymuşsunuzdur. Düşünceli bir şekilde, “Hiç sanmam. Efendim bir yere gitmeden önce mutlaka ondan bahseder ve önceden uzun uzun planlar yapardı. Efendimin cennete gideceğinden söz ettiğini hiç duymadım” demişti.

Siz cennete gitmek için planlar yapıyor musunuz? “Siz öncelikle O’nun egemenliğinin…ardından gidin” (Matta 6:33). “Hazineniz neredeyse, yüreğiniz de orada olacaktır” (Matta 6:21). “Sevinin, sevinçle coşun! Çünkü göklerdeki ödülünüz büyüktür” (Matta 5:12). “Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır(Matta 24:13). En büyük hedefimiz olan cennete erişmeye çalışmaya devam edelim!


Nihai olarak gidilecek iki yer vardır. Eğer cenneti kaçırırsanız, cehennemi kaçırmazsınız.