fbpx

Resim: @young_zhou

Bunları size, bende esenliğiniz olsun diye söyledim. Dünyada sıkıntınız olacak. Ama cesur olun, ben dünyayı yendim! —Yuhanna 16:33

Cesaret kırıcı zamanlar yaşıyoruz. Gazeteler, toplumumuzdaki şiddet, ahlaksızlık ve kötülüklerin öyküleriyle dolu. Şeytan, Tanrı’nın gerçek kilisesine şiddetli bir şekilde saldırıyor. Kiliseye giden birçok insanın hayatında gerçek Hristiyanlığın yerini sulandırılmış bir din aldı. Durum epey iç karartıcı gözüküyor, değil mi?

Ancak Tanrı’nın özel projesi olan kilisenin bir parçası olmayı seçen Tanrı çocuğu için umut vardır. Yüce Tanrı hâlâ tahtındadır ve Şeytan ve onun karanlık işlerinden daha güçlüdür. Kilise var olmayı sürdürecektir!

Tanrı’nın huzurunda bol sevinç vardır. “Sağ elinden mutluluk eksilmez” (Mezmur 16:11). “Öyleyse buna ne diyelim? Tanrı bizden yanaysa, kim bize karşı olabilir?” (Romalılar 8:31). İsa, Yuhanna 16:33’de Kendisini izleyenlere, “Cesur olun, ben dünyayı yendim!” öğüdünü vermektedir. Sonuna dek sadık olursak Tanrı’nın çocukları olarak önümüzde çok parlak bir gelecek bulunmaktadır. Hoş olmayan durumlar ya da olaylara karşın, Tanrı’nın bize sonuna kadar yardım edeceğinden emin olabiliriz. Bu yüzden cesareti kırılmış inanlıya vermek istediğim mesaj, “Cesur ve güçlü ol”dur. Kazanan taraftayız!

Tanrı, seçimi Kendisine bırakanlara her zaman en iyisini verir. —Jim Elliot