fbpx

Resim: Michael Dam

O’nu görünce bölgelerinden ayrılması için yalvardılar. —Matta 8:34

Bu insanlar İsa Mesih’ten korkuyor gibiydiler. Siz O’ndan korkuyor musunuz? İsa Mesih bizim için fazlasıyla mı büyük? Sorunumuz İsa Mesih’i rahatsız etmek için fazlasıyla büyük ya da fazlasıyla mı küçük? Küçük Yahudi kızın, cüzamlı Naaman’ın evinde esirken sergilediği o basit ve çocuksu imanı keşke biz de geliştirebilsek! “Bir gün hanımına, ‘Keşke efendim Samiriye’deki peygamberin yanına gitse! Peygamber onu deri hastalığından kurtarırdı’ demişti” (2.Krallar 5:3).

Bugünkü Kutsal Kitap okumamızda İsa Mesih doğal ve cinlere dayalı şiddetli fırtınaları dindiriyor. Aynı bölümde Simun Petrus’un kayınvalidesinin ateşini düşürmeye de zaman ayırıyor.

Buna karşın okuma parçamızın 34. ayetinde, bütün kent bu sıradışı Kişi’yi karşılamaya geldikten sonra, geri çekildiklerini, hatta O’nun kıyılarından ayrılmasını istediklerine dikkat ediyoruz.

İsa Mesih’in gücü ve varlığı rahatınızı kaçırıyor mu? O’nun huzurunda kendinizi rahat hissediyor musunuz? O’nun sizinle ilgilendiğini bilerekten en ufak endişenizi bile O’na taşıyacak mısınız? “Bütün kaygılarınızı O’na yükleyin, çünkü O sizi kayırır” (1.Petrus 5:7).

Korku genelde bilgisizlik sonucu oluşur.