fbpx

Resim: Stephen Leonardi

Evet, Mesih herkes için öldü. Öyle ki, yaşayanlar artık kendileri için değil, kendileri uğruna ölüp dirilen Mesih için yaşasınlar. —2. Korintliler 5:15

 

Ama şükürler olsun Tanrı’ya! Eskiden günahın köleleri olan sizler, adandığınız öğretinin özüne yürekten bağlandınız. —Romalılar 6:17

Eğer Tanrı Sözü’ne iman ederek günahlarınızdan tövbe edip imanla kurtuluşu aldıysanız o zaman İsa Mesih şimdi artık sizin de Rabbiniz ve Kurtarıcınız’dır. İsminiz, İsa Mesih’in kanıyla kurtarılanlarınkiyle birlikte Yaşam Kitabı’na yazılmıştır. Ne mutlu size. Kutsal Kitap cennetteki meleklerin kurtuluşunuzdan ötürü sevinç duyduğunu söyler. Bütün kutsallarla birlikte sonsuzluğa gireceğiniz bir gün gelecektir. Tanrı’yı kendi gözlerinizle görecek ve sonsuza dek O’nunla birlikte yaşayacaksınız.

Şimdilik önünüzde yeni, bilinmeyen bir yol var. Tanrı’nın yardımı olmadan bu yolda yürümek imkânsızdır. İblis sizi eski hayatınıza döndürmeye çalışacaktır ve diğer ayartılmaların yanı sıra kötü alışkanlıklarınız ve arzularınızla da mücadele etmeniz gerekecektir.

Kutsal Kitap’ı, özellikle de İsa yeryüzünde yaşadıktan sonra yazılmış olan İncil’i her gün okuyun. Yeni Antlaşma olan İncil günümüzde Hristiyan’ın hayatı için bir kılavuzdur.

Dikkatle okuyun, okuduklarınızı hatırlayın ve orada yazılanlara uygun bir şekilde yaşamaya çalışın. Eğer günah işlerseniz cesaretiniz kırılmasın; Tanrı’dan sizi bağışlamasını isteyin ve gelecekte günahtan uzak durun. Dua edip Tanrı’dan sürekli olarak yardım ve O’nun sözüne itaat etme kuvvetini isteyin. O, sizinle birlikte olup sonsuza dek size yol göstermeyi vaat etimiştir!

1. Cennete gidebilmek için nasıl yaşamalıyız?