fbpx

Resim: matejmo

Hazırlayan: Haluk Yılmaz

Sana güvendiği için

Düşüncelerinde sarsılmaz olanı

Tam bir esenlik içinde korursun.

Yeşaya 26:3

Bu makaleyi okuduğunuza göre internete nasıl erişeceğinizi biliyorsunuz. İnternet, bizi, arkadaşlarımıza ve ailemize olduğu kadar bilgi dünyasına da bağlayan harika bir araçtır. Ancak internet aynı zamanda karanlık bir dünya da olabilir. Kötü niyetli insanlar da kendi amaçlarını yerine getiriyorlar ve masum insanlar da kolaycı kandırılabiliyor.  

Bu tehditleri çoğumuz için anlamak zordur. Bundan 100 yıl önce insanlara siber tehditleri anlatmaya çalışsaydık muhtemelen ne konuştuğumuzu anlayamayacaklardı. Büyük ihtimalle sihirle oynadığımızı ya da deli olduğumuzu düşünürlerdi!  

Şimdi manevi güvenliği anlamanın ne kadar zor olduğunu düşünün. İncil’e göre etrafımızda ruhi bir savaş sürüyor. Kötülük tarafı seni görür ve Rabbinin nezdinde değerli olduğunu bilir. Bu güçler bilgilerinizi istemiyor. Paranızı istemiyorlar. SENİ istiyorlar! 

Peki bu görünmeyen güçlerin üstesinden gelmek için kendinize ne kadar güveniyorsunuz? Gelenek yeterli mi? Youtube’da gördüğünüz bir videoya güvenir misiniz? Her şey söylendikten ve yapıldıktan sonra kendi yeteneğiniz sizi kurtarmaya yeterli mi? 

Spoiler uyarısı: Yeterli DEĞİL! 

Şunu bilin: Sizi Tanrı yarattı ve seviyor ama siz O’na güvenmediğiniz sürece kötülüğe karşı hiçbir savunmanız, hiçbir güvenlik duvarınız yok. 

Kutsal Kitaba göre, İsa Mesih’in yaşamına, ölümüne ve dirilişine inanarak Rab’be güvendiğimizde, onun ailesinin, yani ağının bir parçası oluruz. Ve Kutsal Ruh sonsuz güvenliğimizin koruyucusudur. 


Peki neden İsa? Çünkü O, bu evrenin sunduğu en iyi güvenliği sunuyor!