fbpx

Resim: Peter Dlhy

Korkma, ey küçük sürü! Çünkü Babanız, egemenliği size vermeyi uygun gördü. —Luka 12:32

Hristiyanlar olarak fazlasıyla çok kez kendimizi, yaptığımız iyi işlerle Tanrı’nın kayrasını ya da kabulünü elde etmek için çabalamakta hatta çıkmaza girmekte buluruz. Belki geçmişteki bilinmeyen bir hatadan ötürü cennetin kapılarından içeriye giremeyeceğimizden korkmaktayızdır. Sevgili inanlı dost, siz şu anda böyle bir durumdaysanız, cesaret bulun. Tanrı’nın bunu size vermesine izin verirseniz Tanrı sizin için bundan çok daha fazlasını istemektedir.

Kutsal Kitap’tan okuma parçamız, Mesih’in kanı aracılığıyla kurtarılış, günahların bağışlanması, Mesih’te seçilmek, Tanrı’nın ailesine evlat olarak kabul edilmek, Tanrı’nın isteği ve amacı ve bir miras almak gibi harika şeylerden söz eder.

Bütün bunlar, İsa bunların bedelini zaten ödemiş olduğundan bizim tadını çıkartmamız için karşılıksız armağanlardır. Tanrı’nın bize vermekten zevk duyduğu bu harika armağanlardan ötürü sevinmemiz gerekir. Sevindiğimizde, Tanrı’nın bizden istediği gibi iyi işler yapmak, Tanrı Sözü’ne itaat ve O’nun yüceliğini övmek, minnettarlık ve alçakgönüllülük dolacak yüreğimizden akacaktır.

Tanrı’ya günahlı halinizle yaklaştığınızda Tanrı’nın sizi sevdiği, bağışladığı ve kabul ettiği gibi, o günkü tövbe ruhunuzla yaşamınızı sürdürdükçe Tanrı’nın da aynı şeyleri yapmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Kendi kuvvetinize güvenmek yerine bırakın Tanrı size kuvvet versin.