fbpx

Resim: BrianAJackson

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: 2.Korintliler 5:1–10

İnsanın bir kez ölmesi, sonra da yargılanması kaçınılmaz olduğu gibi…— İbraniler 9:27

Zamanında olmak bazen gerçek bir sorun olmaktadır. Gecikmenin birçok yolu vardır. Planlar çok ani bir şekilde değişebilir. Zamanında olmak durumlara bağlı bir hal alır.

Herkesin zamanında olacağı bir randevu vardır. O da Tanrı’yla olan randevunuzdur. Randevu zamanı Tanrı tarafından belirlenmiştir. Günümüzdeki yükümlülükler genelde er geç yerine getirilebilir. Tanrı’nın randevusunda, fazlasıyla meşgul olduğunuz ya da fazlasıyla geç kaldığınız halde yine de yükümlülüğünüzü yerine getirmek gibi bir seçenek yoktur. Zamanın tam olarak ne zaman olacağı konusunda bir uyarı da almazsınız. Tam zamanı gelince hazırlanmak için süre uzatılmayacaktır.

Birçok insan bu randevudan uzak durmaya çalışır. Onun gerçekliğini inkâr etmek için çabalarda bulunulur ama Tanrı Sözü değişmez. Randevunuz  kesindir.

Bu randevunun hesaba katmamız gereken önemli bir yönü de zamanın belirsizliğidir. Bugün, yarın ya da yıllar sonra olabilir. Ama unutmayın ki, Tanrı’yla randevu zamanınız geldiğinde, orada olacaksınız ve oraya zamanında gideceksiniz.

Dostum, siz Tanrı’yla karşılaşmaya hazır mısınız? Oraya zamanında gideceğinizi aklınızdan çıkartmayın! Bu randevu, sizin değil, Tanrı’nın seçtiği zamanda gerçekleşecektir.

Tanrı’yla bu randevumuza hazırlanmanın sadece bir tek yolu vardır. O da, hayatınızdaki günah sorununun halledilmiş olmasıdır. Günahlarınızla Tanrı’nın yargısının önüne çıkmak sonsuz yıkım demektir. Ama Tanrı’ya övgüler olsun ki, O bizim için zaten bir çıkış yolu sağlamıştır (Yuhanna 3:16)!


Yeryüzünde çarmıh taşıyıcı olmayanlar, cennette taç giyenler olmayacaktır.