fbpx

Mike Kenneally

Yaşam Ekmeği Ben’im.  —Yuhanna 6:48

Fırından yeni çıkmış tam buğday ekmeğine bayılırız. Ah-h-h, kokusu çok davet edicidir ve sıcak yumuşak ekmek çok tatmin edicidir!

Ekmek en yaygın yiyecektir. İnsanlara, bütün yiyeceklerden daha çok enerji ve protein sağlar ve ona sık sık “Yaşamın Asası” adı verilir. Araştırmalar, makul bir derecede “Günlük Ekmek” yiyen insanların çok az bağırsak rahatsızlığı yaşadığını kanıtlamıştır.

Ekmek tam bir yiyecektir. Tanrı’nın İsrail oğullarına verdiği man’ı düşünün. Musa onlara, “RAB’bin size yemek için verdiği ekmektir bu” demişti (Mısır’dan Çıkış 16:15). Bu man tam bir gıdaydı. İnsanlara çöldeki hayatı göğüslemek için ihtiyaçları olan besinleri veriyordu. Tanrı kırk yıl boyunca man’ı yollamakta sadık davranmıştı.

Bizim ayrıca Tanrı’nın ağzından çıkan Söz’ün günlük bir porsiyonuna ihtiyacımız vardır. Sadece kahvaltı etsek, sonra öğle ve akşam yemeklerini yemesek tok kalamayız. Tanrı Sözü’nden kısa bir parça okuyup dua konusunda yardımcı bir kitapçığa çabucak göz atıp ihtiyacımız olan her şeyi almış
olduğumuzu düşünmekle de bizi tatmin etmemelidir.

Yaşam Ekmeği’ne acıkıyor muyuz? “Söz, insan olup aramızda yaşadı” (Yuhanna 1:14). Yaşam Ekmeği, bizi doyurup tatmin eden ve çok ihtiyacımız olan ruhsal kuvveti sağlayacak Tanrı’nın Ekmeği’dir.

Ruhsal sağlığınız her gün yediklerinize bağlıdır.