fbpx

“‘İsrail ve Yahuda halkına verdiğim güzel sözü yerine getireceğim günler geliyor’ diyor RAB. ‘O günlerde, o zamanda, Davut için doğru bir dal yetiştireceğim; Ülkede adil ve doğru olanı yapacak. O günlerde Yahuda kurtulacak, Yeruşalim güvenlik içinde yaşayacak. O, Yahve sidkenu (“Rab doğruluğumuzdur”) adıyla anılacak.’”

YEREMYA 33:14-16

Hristiyanlar için aralık ayı çok özel bir aydır. Çünkü biz İsa’nın doğuşunu, umut olduğu için Isa Mesih’e inanıyoruz ve beklentimiz Isa Mesih’in geri geleceğini hatırlıyoruz. Bu mevsimin adı “Varış”, İsa Mesih’in gelişine olan beklenti ve hazırlık döneminden gelmektedir. Aralık ayında her hafta düşüncelerimize ve dualarımıza odaklanmak için yeni bir temaya sahip olacağız. Üstelik, Noel günü hediye veririz, çünkü Tanrı bize verdiği kurtuluş hediyesi olan İsa Mesih’in sembolüdür. Bundan dolayı, aralık ayında her hafta biz size yeni bir hediye vereceğiz. Her bir hediye size Noel bayramını kutlamaya yardım edecek.

Bu hafta, bizim temamız umut oluyor. Tanrı’nın bize verdiği büyük sözü hatırlıyoruz ve umut ve beklenti ile doluyoruz. Isa Mesih bizim için umut oluyor. İsa Mesih bizim kurtarıcımız oluyor.

Dua: Rabbimiz, Varış mevsimi boyunca, bize verdiğin sözleri ve bunların yerine getirilmesini hatırlıyorsun. Kalplerimizdeki Varışın için hayatımızı hazırlamamızda bize yardımcı oluyorsun. İsa’nın adıyla, amin.

İsa Mesih’in Yaşamı

Bu hafta, bizim temamız umut oluyor. Tanrı’nın bize verdiği büyük sözü hatırlıyoruz ve umut ve beklenti ile doluyoruz. Isa Mesih bizim için umut oluyor. İsa Mesih bizim kurtarıcımız oluyor. Bu haftanın hediyesi İsa’nın bize verdiği umut hakkında daha çok öğrenmek için çizgi roman.