fbpx

“Çünkü bize bir çocuk doğacak, bize bir oğul verilecek. Yönetim onun omuzlarında olacak. Onun adı Harika Öğütçü, Güçlü Tanrı, Ebedi Baba, Esenlik Önderi olacak. Davut’un tahtı ve ülkesi üzerinde egemenlik sürecek. Egemenliğinin ve esenliğinin büyümesi son bulmayacak. Egemenliğini adaletle, doğrulukla kuracak Ve sonsuza dek sürdürecek. Her Şeye Egemen RAB’bin gayreti bunu sağlayacak.”

YEŞAYA 9:6-7

Hristiyanlar için aralık ayı çok özel bir zaman. Çünkü biz İsa’nın doğuşunu, umut olduğu için İsa Mesih’e inanıyoruz ve beklentimiz İsa Mesih’in geri geleceğini hatırlıyoruz. Bu mevsimin adı “Varış”, İsa Mesih’in gelişine olan beklenti ve hazırlık döneminden gelmektedir. Aralık ayında her hafta düşüncelerimize ve dualarımıza odaklanmak için yeni bir temaya sahip olacağız. Üstelik, Noel günü hediye veririz, çünkü Tanrı bize verdiği kurtuluş hediyesi olan İsa Mesih’in sembolüdür. Bundan dolayı, aralık ayında her hafta biz size yeni bir hediye vereceğiz. Her bir hediye size Noel bayramını kutlamaya yardım edecek.

Bu hafta, bizim temamız neşe oluyor. Tanrı’nın sözünü kurtarıcı olarak gönderildiğini hatırla. Bizim barışımız var, çünkü Tanrı’nın sözlerini hatırlıyoruz. Bizim kalbimiz neşeyle doluyor, çünkü İsa döneceği için Tanrı’nın krallığı bütün dünyaya egemenliğini kuracak.

Dua: Rabbimiz, bizim kalbimiz neşeyle doluyor, çünkü İsa’ya inanarak bizim umudumuz ve barışımız var. Teşekkürler, Rab, çünkü Sen bize İsa’yı gönderdin. Lütfu ve doğruluğu paylaşmamıza yardım et. İsa’nın adıyla, amin.

Bu haftanın hediyesi olan filmin adı “Söz”. Bu film bizim neşemiz hakkında çünkü Tanrı bize sözlerini öğretiyor. Lütfen filmi size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki formu doldurun (isteyen ilk 50 kişi için).

Söz Filmi (DVD)

Bu filmde İncil’in Yuhanna bölümü ilk defa birebir ve eksilesiz olarak görselleşitilmiştir. “Söz”. Yuhanna’nın yazdığı; dünya tarihini değiştiren olayları, İsa’nın son üç yılı içerisinde yaptıkları ve söylediklerini anlatıyor. İsa’yı, “Lost” dizisi ile ödül kazanan ve tüm dünyaca tanınan Henry lan Cusick canlandırıyor. Senaryosu Emmy ödüllü John Goldsmith tarafından yazılan filmi, İngiltere’nin tanınmış yönetmenlerinden Philip Saville yönetmiş. Filmin Türkçe dublajı, Mazlum Kiper ve Rıza Karaağaçlı gibi tanınmış sanatçılar tarafından gerçeklestirilmiştir.