fbpx

Kurtarıcı – Bölüm 1 – İsa’nın Doğuşu

Eyl 6, 2017Kurtarıcı, Videolar

En son ne zaman hayret duygusunu hissettiniz? Taş gibi kalacağınız ve sadece hayranlık duyabileceğiniz kadar hayret edici bir şeyle en son ne zaman karşılaştınız? O zaman iki şey meydana geliyor. Önce o anda yapmakta olduğunuz işi yapmayı bırakıyorsunuz ve ondan sonra tamamen hayranlık duygusuna kapılıyorsunuz. İsa’nın doğduğu gece gökyüzündeki melekler ile yeryüzündeki insanlar o anda yaptıkları işi yapmayı bırakmış ve hep birlikte huşu içinde donakalmış. Melek onlara şu şekilde seslenmiş: “Korkmayın, zira işte size bütün insanlara yönelik büyük mutluluğu müjdeliyorum, tüm insanların büyük mutluluğuna ilişkin hayırlı haberi getiriyorum. Zira bugün doğdu, Davud’un kentinde Mesih doğdu, Rab Tanrı İsa doğdu”. İsa’nın yer yüzündeki yolculuğu böyle bir mucize ile başlıyor, çünkü bu yolculuk sadece büyük öğretmen veya peygamber olmakla kalmayan İsa’nın yolculuğunun bir sonraki aşamasıymış. İsa günahsız hayat yaşayan tek varlıkmış. O aynı zamanda hem tamamen insan, hem de tamamen Tanrı imiş. Tanrı İsa’nın doğuşunu kral sarayında da müjdeleyebilir, ancak melekleri çobanların yanına göndermiş.

Kurtarıcı – Bölüm 8 – İsa Ölüler Arasından Diriliyor

Kurtarıcı – Bölüm 8 – İsa Ölüler Arasından Diriliyor

Öykü hiçbir zaman İsa’nın çarmıha gerilmesiyle sona ermemiştir. Aslında, bir çok anlamda öykü asıl o zaman başlar. İsa odadaki öğrencilere göründüğünde onların korkularını teskin etmiş, onlara barış dilemiş ve ondan sonra Tanrı’nın Eski Ahit’teki vaatlerini nasıl yerine getirdiğini göstermeye başlamış.

İsa’nın İnsanı Keşfetmesi  – 5 Gün okuma planı

İsa Mesih’in hayatını merak ediyor musun?  Hıristiyanlığın gerçeği hakkında şüphe uyandırıyor musunuz?  Kurtarıcı filmi ile İsa’nın yaşam hikayesini görsel olarak yaşayın.  ”Kurtarıcı” Arap dünyasının bakış acısına göre İsa’nın hikayesini anlatan bir Filistin filmidir.