fbpx

Resim

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: İbraniler 11:1–16

İman, umut edilenlere güvenmek, görünmeyen şeylerin varlığından emin olmaktır. İbraniler 11:1

Sizin imanınız var mı? Varsa imanınız neyi temel alıyor? Neden oluşuyor? İmanınız yaşam biçiminizi etkiliyor mu?

Günümüzde birçok farklı inanç ve mezhep vardır. Hindu, Müslüman, Katolik, Protestan, Mormon vb. her din bir inançtır: Bu dinlerin üyeleri, göremedikleri bir dine iman eder. Davalarına adanmışlardır ve kendi dinlerinin doğru din olduğuna inanırlar.

Ya siz? Belki dedeniz ve babanız çok dindardı. Bu sizi de dindar yapıyor mu? Hayır! İmanın kalpten gelmesi lazımdır. Kendimize ait kişisel bir imanımız olmalıdır. İnandıklarımıza neden inandığımıza bakmak ve etrafımızdaki birçok insan gibi aldatılmadığımızdan emin olmak önemlidir.

İsa Mesih’e olan imanımı paylaşıyorsanız o zaman dünyayı ve içindekileri Tanrı’nın yarattığına inanıyorsunuz demektir. Kutsal Kitap’ın Tanrı’nın Sözü olduğunu ve Tanrı Sözü’nün asla değişemeyeceğini bilirsiniz. İsa’nın Tanrı Oğlu olduğunu ve sonsuz yaşama kavuşmamız için öldüğünü bilirsiniz. Benim imanımı paylaşıyorsanız, bir Hristiyan olarak yeryüzüne, Tanrı’ya yücelik getirmek ve Mesih’i tanımayan ya da sahte bir dinle aldatılan kayıp canları kazanmak için konulduğunuza da inanırsınız.

Bugün Tanrı’nın yardımıyla İsa Mesih’e imanınıza sadık olacak mısınız?


Gözle görülene değil, imana dayanarak yaşarız. — 2.Korintliler 5:7