fbpx

Resim: Timothy Eberly

İçinden diri su ırmakları akacaktır…

—Yuhanna 7:38

Su hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Terleyip susadığımızda bizi serinletip ferahlatacak bir su içeceğimiz bir pınar bulmak harikadır! Hayatta ki o tazeleyici su için de İsa’ya gelebiliriz. İsa, “Benim vereceğim su, içende sonsuz yaşam için fışkıran bir pınar olacak” der (Yuhanna 4:14).

Sarnıçlar, damlardan yağmur sularını toplar. Bundan sonra yağmur suyu ihtiyaç duyulduğu şekilde kullanılır. Yeremya 2:13’de bir insanın diri su kaynağını terk edip sarnıçlar, hatta su tutmayan sarnıçlar yapabileceğini okuyoruz. Eğer sadece kendi işlerimize ya da sadece imana güvenir ya da bağışlamaz ve sevgisiz olursak, biz de su tutmayan sarnıçlar inşa etmiş oluruz.

Bir sarnıçtan sadece ona koyduğumuz şeyi alabiliriz ve sarnıçtaki su bayatlayıp ılıklaşır. Sarnıçtan alınan sular böyledir. Peki, bizim durumumuz nasıl? Biz ruhsal bakımdan insanların sarnıcından mı içiyoruz yoksa her gün kaynağa, yani Tanrı ve Sözü’ne geliyor muyuz?

Tanrı bizim diri suların kaynağı olmamızı ister. Hayat yolunda karşılaştığımız insanları ferahlatmak için Tanrı’yla taze bir ilişkiyi sürdürelim. Dünya serin suları içmenin özlemini çekmektedir.

Bugün İsa’nın ferahlatıp tazelediği yaşamınızla birisini bereketleyecek misiniz?

Kaynaktan sular serbestçe akar ama sarnıçtaki suların tulumbayla çekilmesi lazımdır.