fbpx

Resim: Aron Visuals

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Markos 13

Her şeyin sonu yakındır. Bu nedenle, sağduyulu olun ve dua etmek için ayık durun. — 1.Petrus 4:7

Zamanın azaldığına gerçekten bütün kalbinizle inanıyor musunuz? Yoksa siz de, “Kendime, ‘ey canım, yıllarca yetecek kadar bol malın var. Rahatına bak, ye, iç, yaşamın tadını çıkar’ diyeceğim” (Luka 12:19) diyen zengin adam gibi misiniz? “Ama Tanrı ona, ‘Ey akılsız! Bu gece canın senden istenecek. Biriktirdiğin bu şeyler kime kalacak?’ Kendisi için servet biriktiren, ama Tanrı katında zengin olmayan kişinin sonu böyle olur” (Luka 12:20, 21) demişti.

“Çetin anların” olacağı “son günlerde” (2.Timoteos 3:1) yaşadığımız kesindir. Günümüzde de durum, Nuh’un ve Lut’un günlerindeki gibidir. İnsanlar yiyip içiyor, evlenip evlendiriliyor, ekip biçiyor, bina ediyor, parayı, zevk ve sefayı seviyor ve birbirini aldatıyor.

Nuh’un zamanında olduğu gibi, bir gün kapı kapanacaktır. Lut’un zamanında olduğu gibi, bir gün gökten ateş inip bu ihtiyar dünyayı yakıp yok edecektir. Bir gün artık yarın olmayacaktır. Siz, ismi İsa Mesih olan güvenli gemide misiniz?

Biz de birçok kereler zamanımızı, Tanrı’nın büyük amaçları için kullanmak yerine boşa geçirmişizdir. Artık zamanın olmayacağı bir çağ geliyor. O zaman, Yüce Yargıç olan Tanrı’nın önüne çıkıp zamanımızı nasıl harcadığımız hakkında hesap vereceğiz (bkz. 2.Korintliler 5:10).

“… Uygun zaman işte şimdidir, kurtuluş günü işte şimdidir” (2.Korintliler 6:2). Bugün İsa için canlar kazanalım. Yarın çok geç olabilir.


Artık uyanalım! İsa çok yakında geri dönecektir. Buna hazır mısınız?