fbpx

Resim: TarpMagnus

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Ester 4:1–17

Kim bilir, belki de böyle bir gün için kraliçe oldun.Ester 4:14

Geçen akşamki yağmurdan sonra yükselen sular çekildi. Derenin üzerindeki küçük köprüye yaklaşırken köprünün tahtalarının bazılarının eksilmiş olduğunu gördüm. Dönemeci geçer geçmez bir fidan vardı, ortada tahta parçalarını tam yakalayabilecek yerde duruyor ve akıntıyla sürüklenip gitmelerini engelliyordu.

O fidana çok büyük saygı duydum, sadece tahtalarımı kurtardığı için değil, Tanrı ve kiliseye adanmışlıkları konusunda ciddi olan gençlere karşı içimde daha derin bir takdir uyandırdığı için.

Sevgili genç, senin de böyle bir gün için bir amacın var ve Tanrı sana güveniyor. Mordekay, Ester’in, “belki de böyle bir gün için,” yani Yahudiler’i Şeytan’ın kötü tasarılarından kurtarmak için, kraliçe olduğuna emindi. Tanrı’nın sizin için de belirli planları vardır!

Belki de dünyaya doğru akan sel size onlara uyma konusunda baskı yapıyor. Birisi uygun olmayan bir müzik çalıyor. Sizden gelecek sadık bir söz, birisinin Kutsal Kitap’a dönmesine yardımcı olabilir. Sözleriniz ve yaşamınızla bulunduğunuz tanıklık, başkalarını dalgalarla sürüklenip gitmekten koruyabilir ve Tanrı’nın kendileri için tasarlamış olduğu yararlı yerlerine geri döndürülebilirler.

Kendinizi yalnız hissedebilirsiniz ama İlyas’a yedi bin sadık kişiden söz eden Tanrı, size de cesaret verecektir.

Geçenlerde soframıza konuk olan iki genç bana büyük teşvik oldu. Tanrı Sözü’nden ruhsal konularda kolayca konuşabildik. Genç kardeşim,“RAB’den zevk al” (Mezmur 37:4). Rab’den zevk almanın kanıtlarını görmek büyük bir cesaret kaynağıdır.

Kilisede verilen vaazı pür dikkat dinleyen gençler gördüğümde, onlar sanki, “Evet, ya Rab, bu sözler benim için. Ben hayatımı Senin için yaşamak istiyorum” der gibidirler. Bu da büyük bir teşviktir.

Bugün yolunuza giderken, “Rab’bin üstün gücüyle güçlenin.” Tanrı’nın size güvendiğini unutmayın.


Tanrı sizi sağlam ve güvenilir yapma gücüne sahiptir.