fbpx

Resim: Eyestetix Studio

2022 geliyor ve yil dönemde önceki yıl geri bakıyoruz ve sonraki yıl düşünüyoruz. 2021 çok zor geçti. Bu pandemi herkes için sorun yarattı. Ve 2022’ye baktığımızda, her yerde kötü haberler var. Bir umut mesajına çok ihtiyacımız var. Ne yazık ki, bu dünyada hiçbir şeyin garantisi yok.

İsa öğrencilerine öğretirken şöyle dedi:  “Bunları size, bende esenliğiniz olsun diye söyledim. Dünyada sıkıntınız olacak. Ama cesur olun, ben dünyayı yendim!” (Yuhanna 16:33 – TKK)

İsa bu öğretide 3 şey vaat ediyor.

  1. Barışa sahip olmamız için öğretiyi veriyor.
  2. Sorun yaşayacağımıza söz veriyor.
  3. Dünyanın üstesinden geldiğini vaat ediyor.

Bu mantıklı görünmeyebilir. Sıkıntı yaşayacağımızı biliyorsak nasıl huzura kavuşalım? Anahtar olan 3. sözdür. İsa olmadan barışa sahip olamayız. Bu sıkıntılı dünyada barışı ve umudu ancak İsa Mesih’e iman yoluyla bulabiliriz.

İsa dünyaya umut vermek için geldi. O’nun sayesinde sonsuz yaşamı alabilir ve geleceğe güvenebiliriz. 2022’nin zorluklarıyla yüzleşmeye bakarken, onlarla İsa olmadan yüzleşmek aptallık olur. Daha fazla bilgi edinmek için bugün bizimle iletişime geçin veya İsa’nın öğretilerinin ücretsiz bir kopyasını almak için sitemizdeki bağlantıyı tıklayın.