fbpx

Resim: Martin Sattler

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Yeşu 7:10–26

Kalk, halkı kutsa ve onlara de ki, “Kendinizi yarın için kutsayın. Çünkü İsrail’in Tanrısı RAB şöyle diyor: ‘Ey İsrail, adanmış eşyaların bir kısmını aldınız.'” —Yeşu 7:13

Son zamanlarda kendinizi yenilgiye uğramış mı hissediyorsunuz? İnanlı hayatınızda kendinizi her şeyin altında ezilmiş mi hissediyorsunuz? Durum belki de İsrail ordugâhında günah olduğu zamanki gibidir. Lanetli eşyaların alınması Tanrı’ya karşı bir suçtu. Bunları sadece bir tek kişi almıştı ancak bir tek kişinin bunu yapması yetmişti. Olayın sonucunda ordunun tümü Amor­lular tarafından yenilmişti.

Tanrı, günaha ya da Kendi kutsal buyruğuna itaatsizliğe asla göz yum­maz. İsrailoğulları gibi biz de yaşamlarımızın temiz olmayan tüm alanları konusunda gereğini yapmadıkça zaferli olamayız.

Bugün bağışlama günü olduğu ve Akan, ailesi ve tüm mal varlığı yok edildiği gibi bizim de yok edilmemiz gerekmediğinden Tanrı’ya şükürler olsun. Mesih’in kanı günümüzde bize açıktır ve eğer Kendisinden bunu yap­masını isterseniz sizi temizleyecektir.

İçtenlikle kalbinizi araştırın ve Tanrı’yla kişisel ilişkinizi engelleyen bir şey olup olmadığı konusunda bir değerlendirme yapın.


Ey Tanrı, bende temiz bir yürek yarat.Mezmur 51:10