fbpx

‘Melek onlara, “Korkmayın!” dedi. “Size, bütün halkı çok sevindirecek bir haber müjdeliyorum: Bugün size, Davut’un kentinde bir Kurtarıcı doğdu. Bu, Rab olan Mesih’tir. Melek onlara, “Korkmayın!” dedi. “Size, bütün halkı çok sevindirecek bir haber müjdeliyorum: Bugün size, Davut’un kentinde bir Kurtarıcı doğdu. Bu, Rab olan Mesih’tir. İşte size bir işaret: Kundağa sarılmış ve yemlikte yatan bir bebek bulacaksınız.” Birdenbire meleğin yanında, göksel ordulardan oluşan büyük bir topluluk belirdi. Tanrı’yı överek, “En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, Yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara Esenlik olsun!” dediler. Birdenbire meleğin yanında, göksel ordulardan oluşan büyük bir topluluk belirdi. Tanrı’yı överek, “En yücelerde Tanrı’ya yücelik olsun, Yeryüzünde O’nun hoşnut kaldığı insanlara Esenlik olsun!” dediler.’

LUKA 2:10-14

Hristiyanlar için aralık ayı çok özel bir zaman. Çünkü biz İsa’nın doğuşunu, umut olduğu için İsa Mesih’e inanıyoruz ve beklentimiz İsa Mesih’in geri geleceğini hatırlıyoruz. Bu mevsimin adı “Varış”, İsa Mesih’in gelişine olan beklenti ve hazırlık döneminden gelmektedir. Aralık ayında her hafta düşüncelerimize ve dualarımıza odaklanmak için yeni bir temaya sahip olacağız. Üstelik, Noel günü hediye veririz, çünkü Tanrı bize verdiği kurtuluş hediyesi olan İsa Mesih’in sembolüdür. Bundan dolayı, aralık ayında her hafta biz size yeni bir hediye vereceğiz. Her bir hediye size Noel bayramını kutlamaya yardım edecek.

Bu hafta, bizim temamız sevgi oluyor. Tanrı’nın sözü, İsa’nın geri döneceği ve Tanrı’da neşe bulacağımızı hatırla. Kralın doğumunu müjdeliyor ve kutlayarak ilan ediyorlar. İsa’nın doğumuyla Tanrı’nın sevgisi göründü. Sonunda biz kutlayabiliriz.

Dua: Rabbimize, çok teşekkür ederiz, çünkü bize Sen kendini gösterdin. Biz Seni överiz, çünkü senin sevgin çok büyük. Sen bize barışını başka insanlarla paylaşmak için yardım et. Sen bizim yaşamımızı İsa gibi yap. İsa’nın adıyla, amin.

İsa Mesih’in Yaşamı

Bu haftanın hediyesi olan kitabın adı “İsa Mesih’in Hikayesi”. Bu kitap Tanrı’nın sevgisi hakkında bize öğretiyor.