fbpx

“Şöyle haykırıyor bir ses: ‘Çölde RAB’bin yolunu hazırlayın, Bozkırda Tanrımız için düz bir yol açın. Her vadi yükseltilecek, Her dağ, her tepe alçaltılacak. Böylelikle engebeler düzleştirilecek, Sarp yerler ovaya dönüştürülecek. O zaman RAB’bin yüceliği görünecek, Bütün insanlar hep birlikte onu görecek. Bunu söyleyen RAB’dir.’”

YEŞAYA 40:3-5

Hristiyanlar için aralık ayı çok özel bir zamandır. Çünkü biz İsa’nın doğuşunu, umut olduğu için İsa Mesih’e inanıyoruz ve beklentimiz İsa Mesih’in geri geleceğini hatırlıyoruz. Bu mevsimin adı “Varış”, İsa Mesih’in gelişine olan beklenti ve hazırlık döneminden gelmektedir. Aralık ayında her hafta düşüncelerimize ve dualarımıza odaklanmak için yeni bir temaya sahip olacağız. Üstelik, Noel günü hediye veririz, çünkü Tanrı bize verdiği kurtuluş hediyesi olan İsa Mesih’in sembolüdür. Bundan dolayı, aralık ayında her hafta biz size yeni bir hediye vereceğiz. Her bir hediye size Noel bayramını kutlamaya yardım edecek.

Bu hafta, bizim temamız barış oluyor. Biz İsa Mesih’te büyük umut olduğunu ve Tanrı’nın sözlerini hatırlıyoruz. İsa döneceği için, biz kalbimizi hazırlayıp hatırlıyoruz.

Dua: Rabbimiz, bizim günahlarımızı itiraf etmemize yardım et. Sen bizi affetmek için söz verdin, çünkü Senin bize olan sevgin çok büyük. Bizim kalbimizi temizledin. Bizim hayatımızı Sen döneceksin diye hazırladın. İsa’nın adıyla, amin.

Bu haftanın hediyesi olan kitabın adı “Noel Nedir?” Bu kitap bizim barışımız hakkında çünkü kitapta Tanrı bize sözlerini öğretiyor. Lütfen kitabı size ulaştırabilmemiz için aşağıdaki formu doldurun (isteyen ilk 50 kişi için).

Noel Nedir?

Sadece senede bir kere verilen hediyeler ve çılgınca eğlenceler mi? Ama bu günde, miladı bile başlatan bir kişinin doğumunu kutlamamızın nedeni nedir? İşte, bu kitapçıkta Noel’in gerçek anlamını bulacaksınız.