fbpx

Vahiy 1–11 | BibleProject Türkçe

Şub 25, 2022Sık Sorulan Sorular, Videolar

Nefeş: Can | Bible Project Türkçe

Nefeş: Can | Bible Project Türkçe

Bu videoda, İbranice’de “nefeş” olan ve genelde “can” olarak çevrilen kelimenin anlamını inceliyoruz. Bu kelime Türkçe’de genellikle ölümden sonra var olmaya devam eden, bir insanın somut olmayan özü anlamına gelir. Ancak nefeş kelimesi tamamen farklı bir şey ifade eder. İnsanları veya yaşamın kendisini; yaşayan, nefes alan, fiziksel varlıklar olarak tanımlar. Bu büyüleyici kelimenin Kutsal Kitap’taki anlamını keşfetmeye hazır mısınız?

Levav: Yürek | Bible Project Türkçe

Levav: Yürek | Bible Project Türkçe

Farklı kültürlerin insan yüreği, ne olduğu ve ne yaptığı konusunda farklı anlayışları vardır ve Kutsal Kitap yazarları da bu konuda istisna değillerdir. Bu videoda, “yürek” için kullanılan eski İbranice kelimelerin yanı sıra yüreklerimizin neyi temsil ettiğine dair farklı fikirleri keşfedeceğiz. Kutsal Kitap’ta insan düşüncesinin, duygusunun ve arzusunun özünü bu zengin ve muhteşem kelimeden daha iyi yansıtan bir kelime yoktur.

Musa’nın Beş Kitabı – Kusursuz Plan 42.Bölüm

Musa’nın Beş Kitabı – Kusursuz Plan 42.Bölüm

Kusursuz Plan’ın bu bölümünde; Levililer 14:11, Luka 5:12-14, Elçilerin İşleri 6:7, ayetleriyle Musa tarafından inanılan ilk 5 kitabın Levililer bölümünde yazılı ayetlerde İsrail halkının korunması ve pak kılınması için nelere dikkat edilmesini göreceğiz.