fbpx

[Hanok] Tanrı yolunda yürüdü, sonra ortadan kayboldu; çünkü Tanrı onu yanına almıştı. —Yaratılış 5:24

Sabah uyandığınızda aklınızda hangi düşünceler var? Bir toplantıdan sonra neden söz ediyorsunuz? Düşüncelerinize ne hâkim? Bir hobiyle ya da işinizle çok meşgul olduğunuz için aklınızda Tanrı ve O’nun bize verdiği bereketleri düşünmek için yer yok mu ve bunun için zaman ayıramıyor musunuz? Tanrı’yla yaşamak sabahları çabucak O’nunla sessiz zaman geçirip Kutsal Kitap’ı okumaktan daha fazlasıdır. Tanrı’yla sürekli paydaşlık içinde olmaktır. Gün boyunca ezberlemiş olduğunuz bir ayetin üzerinde düşünün. Öfkeli sözler söylemeye ya da şehvetli bir şekilde bakmaya ayartıldığınızda Tanrı’nın Ruhu vicdanınızı ikna etmek için orada olacaktır. Hızlı bir karar vermemiz gerektiğinde Ruh’un varlığına sahip olmak bir berekettir. Tanrı’yla her şey hakkında konuşun. Yoldayken, çalışırken, dinlenirken ve yaptığınız her şeyde O’nunla konuşun.

Nuh, kendisini çevreleyen bütün kötülüklere karşın Tanrı’yla yaşadı ve doğru bir adamdı. Tanrı’nın lütfu aracılığıyla zaferli olabilmişti.

Hanok da Tanrı’yla yaşadı. Kutsal Kitap onu bir kral, büyük bir lider ya da müjdeci olarak resmetmez. Ancak Tanrı’yı hoşnut ettiği şeklinde harika bir tanıklığa sahibiz.

Yaptığımız her şeyde Tanrı’yı yüceltmeye çalışalım.

Tanrı’yla yaşayan kişi gideceği yere varır.