fbpx

Resim: Johannes Plenio

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Mısır’dan Çıkış 14:10–31

Sizi çağıran Tanrı güvenilirdir; bunu yapacaktır.1.Selanikliler 5:24

Her şey iyi gider, kalplerimizde “RAB’bin sevincini” yaşarken birden bire beklenmedik bir durum planlarımızı engeller. Bundaki amacı anlayamayız. Nasıl karşılık vermeliyiz?

İblis bizi, Tanrı’yı sorgulamaya ya da kendi halimize üzülüp cesaret kırıklığı içinde yuvarlanmaya ayartır. Ama bunlar yanlış şeylerdir ve ürünleri ekşi meyveler olacaktır.

İnanlılar olarak, Tanrı’nın yaşamlarımıza denenmelerin girmesine izin vermekte bir amacı olduğunu bilebiliriz. Bu durumlara doğru bir şekilde karşılık verip Tanrı’ya güvenmeye devam ettikçe şimdi bize engel taşı gibi görünen şeyler sıçrama tahtaları haline gelecektir. Bunlar inanlı karakterimizi geliştirip Tanrı’ya güvenimizi arttırabilir.

Yusuf, Daniel, Elişa ve Musa gibi iman atalarının başına gelen olumsuz durumları düşünün. Bulundukları durumları anlamaları mümkün değildi ama Tanrı sadıktı! Tanrı sonsuza dek sadık olmayı sürdürecektir!

Hayatta zor durumlarla karşı karşıya kaldığınızda şunu unutmayın: “Sizi çağıran Tanrı güvenilirdir; bunu yapacaktır” (1.Selanikliler 5:24).


Çoğu kez insanın en büyük kuvveti, sakin durup güvenebilmesinde sergilenir.