fbpx

Resim: Jens Johnsson

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Mezmur 143

Bu Tanrı sonsuza dek bizim Tanrımız olacak, bize hep yol gösterecektir. — Mezmur 48:14

Tanrı’nın isteği. Tanrı’nın benim hayatım için isteği nedir? Tanrı’nın sizin hayatınız için isteği nedir? Tanrı bizi hangi hizmet alanına çağırmakta? Ne, ne zaman ve nerede sorularının yanıtlarını nasıl anlıyoruz? Tanrı’nın isteğinin merkezinde yaşamayı içtenlikle arzulayan bir Tanrı çocuğu için bunlar çok önemli kararlardır.

Hamdolsun ki, adımlarımıza yol göstermeye, bize kılavuzluk etmeye söz vermiş olan harika bir kişisel dostumuz vardır. Bu dost, İsa Mesih’tir. O’nu ne kadar tanırsak, o kadar çok benzeriz. Süleyman’ın Özdeyişleri 3:6’da bize şöyle bir güvence verilir: “Yaptığın her işte RAB’bi an, O senin yolunu düze çıkarır.”

Tanrı, Kendi isteğini bize oruç ve dua aracılığıyla bildirir. Kutsal Yazılar, Mesih’in karakterini bize anlatır ve bizler için Tanrı’nın isteği ve yolunu açıkça gösterir. Bazen durumları ve sadık inanlı dostların öğütlerini kullanır. Bize hemen açık bir yanıt verileceği vaat edilmemiştir. Birçok kereler beklememiz gerekir. Ancak, eğer hayatlarımız için Tanrı’nın planını gerçekten arzulayıp ararsak, Tanrı onu bize Kendi zamanında ve Kendi istediği biçimde bildirecektir.


Tanrı’dan bir yanıt beklemek, zaman kaybı değildir.