fbpx

Resim: Melissa Askew

Siz öncelikle O’nun egemenliğinin ve doğruluğunun ardından gidin, o zaman size bütün bunlar da verilecektir.  —Matta 6:33

Eğer geleceği kontrolünüz altına alabileceğinizi düşünüyorsanız, bir daha düşünün.

Para sıkıntısı çeken bir aile vardı ve baba, daha çok saat çalışamakla içinde bulundukları sıkıntıdan kurtulabileceklerini düşünüyordu. Her şeyi nasıl daha iyi yapabilecekleri üzerinde konuştular ve baba durumların yakın bir gelecekte farklı olacağını vaat etti.

Tanrı dualarını işitti ama onların beklediğinden çok daha farklı bir şekilde yanıtladı. Baba bir kaza geçirdi. Bacağı kırıldı ve bazı kemiklerinin bağ dokuları yırtıldı. Bu yüzden dört ay işe gidemedi.

30. ayet, “Bugün var olup yarın ocağa atılacak olan kır otunu böyle giydiren Tanrı’nın sizi de giydireceği çok daha kesin değil mi, ey kıt imanlılar?” der. Bu ailenin bu durumda ne yapması gerekiyordu? Tanrı halkı aracılığıyla bütün ihtiyaçları karşılandı ve övgü Tanrı’ya gitti. Ödemelerin zamanları geldiğinde tam olarak gereken para oradaydı ve normalde aldıklarından daha çok yiyecek geldi.

Hem aile, hem de kilise Tanrı’dan bereket aldı. Ve Tanrı, “[bizi] asla terk etmeyeceği ve yüz üstü bırakmayacağı” vaadini yerine getirmiş oldu. Bu yüzden büyük, küçük gündelik ihtiyaçlarımız için Tanrı’ya güvenelim. Tanrı’ya hak ettiği yüceliği verelim, O da bundan ötürü bizi bereketleyecektir.

Güller açarken durup onları koklayın. Çünkü sadece kısa bir zaman için buradalar.