fbpx

Resim: Gift Habeshaw

Kendisini kabul edip adına iman edenlerin hepsine Tanrı’nın çocukları olma hakkını verdi.

—Yuhanna 1:12

Günümüzde dünyaya birçok çocuk geliyor. Ne yazık ki, birçoğunun inanlı bir babası yok ve olmayacak. Bir inanlı evinde yetişen bir oğul ya da kız olmanın nasıl bir şey olduğunu hiç bilmeyecekler. Bir evde olması gereken sevgi, sevinç ve mutluluğun bereketlerini hiçbir zaman anlamayacaklar. Böyle bir şeyin varlığını bile bilmiyor olabilirler.

Ancak bu dünyadaki herkesin Tanrı’nın çocuklarından biri olma gibi bir seçeneği vardır. Tanrı bütün insanların Kendi çocukları olmasını arzular. Yuhanna 1:12, “Kendisini kabul edip adına iman edenlerin hepsine Tanrı’nın çocukları olma hakkını verdi” der. Tanrı insanlar arasında ayrım yapmaz ve eğer O’nun yaşamımızın Rab’bi ve Kurtarıcısı olmasına izin verirsek Kendisini kabul eden herkesi kabul edecektir.

Tanrı’nın çocuklarından biri olabildiğim ve bu dünyadaki en sevgi dolu, en zengin babaya ait olduğum için Tanrı’ya şükrediyorum. Hangi zorluk, mücadele ya da ayartılmayla karşı karşıya olursak olalım, Babamız bize yardım etme gücüne sahiptir. Birçok kereler günlük işlerimi, bir Tanrı çocuğu olduğumu düşünmeden yaparım. Bize Kendi çocukları olma ayrıcalığını verdiği için Tanrı’ya her gün teşekkür etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Gün içinde bile Tanrı’nın ailesinin bir parçası olabildiğimizden ötürü Tanrı’ya teşekkür etmemiz gerekir.

Tanrı’nın ailesinin birer parçası olmamızı mümkün kılmak Mesih’e büyük bir bedele mal oldu. O’na akıllarımızın alabileceğinden daha fazlasına mal oldu. Buna karşın bazen bunun için o kadar büyük bir bedel ödenmemiş gibi yaşarız.

Bugün Tanrı’nın ailesinin bir parçası olabildiğinizden ötürü O’na teşekkür etmek için zaman ayırın.

Doğmak sizi fiziksel bakımdan canlı yapar ve anne babanızın ailesine koyar. Yeniden doğmak sizi ruhsal bakımdan canlı yapar ve Tanrı’nın ailesine koyar.