fbpx

Resim: Chalabala

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Mezmur 86

İlahlar arasında senin gibisi yok, ya Rab, eşsizdir işlerin. — Mezmur 86:8

Günümüzde zevk, zenginlik, moda, spor ve eğlence gibi ilgimiz ve zaman ayırmamız konusunda Tanrı’yla rekabet halinde olan birçok “tanrı” vardır. İnsanların çoğu bu tür şeylere taptığını tabii ki hiç kabul etmediği halde sürekli olarak bu cazip şeylerin peşinden koşar. Hiçbir zaman tam olarak tatmin olmaz ama yine de çaresiz bir bağımlılık içinde hâlâ onların önünde akılsızca eğilirler.

Ya ben? Bir Tanrı çocuğunun bu tür şeylere dalması mümkün müdür? Kutsal Kitap’ta, günaha düşme konusunda tekrarlanan uyarılar görmekteyiz. Canlarımızın düşmanının en çok istediği de budur!

Ama Tanrımız hepsinden daha büyüktür! Bu dünyanın tanrıları, eğlence, heyecan ve prestij sunabilir ancak bunu yaparken sinsi bir şekilde bizi kölelik, depresyon, çaresizlik ve sonunda sonsuz yıkıma götürmektedirler. Rab’be hizmet etmek popüler ya da cazip bir şey olmayabilir ancak getirdiği bereketler dünyanın ucuz alternatiflerini kat kat fark atar. Yaşamımızı Mesih’in yönetimine teslim ettiğimizde, günahın gücünden özgür oluruz, içimizde esenlik ve sevinç olur ve yüce bir gelecek bizi bekler!

Tanrımız, sözüyle bu harika dünyayı yaratmıştır. Suları ayırmış, ateşten korumuş, aslanlardan kurtarmış ve tarih boyunca daha başka sayısız olayda büyük gücünü göstermiştir. ] Bugün de insanların yaşamlarında hâlâ harikalar yaratır. Kim, bu dünyanın ölü tanrılarını izlemek için bu harika Tanrı’ya sırtını döner?


Yaşarken hangi “Tanrı”ya hizmet ettiğimiz, sonsuzluğu nerede geçireceğimizi belirleyecektir.