fbpx

Resim: Benjamin Ranger

Doğru kişiye iyilik göreceğini söyleyin. Çünkü iyiliklerinin meyvesini yiyecek.  —Yeşaya 3:10

Bizler günümüzde Tanrı yolundan uzaklığın, ahlaksal yozluğun, yıkılmış yuvaların, suç, uyuşturucu bağımlılıkları ve bu türden daha başka birçok şeyin artmakta olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Tüm bunlara karşın yine de Tanrı yolunda olan hayatlar yaşayabiliriz. Neden mi? Tanrı’nın Kendi yolunda yaşayanlara vermiş olduğu harika vaatlerden ötürü.

Bu vaatlerden bir tanesini Yasa’nın Tekrarı 4:40’da buluyoruz. Bu ayette, doğru yaşamlar sürersek Tanrı’nın bizi bereketleyeceğini ve her şeyin bizim için iyi gideceğini görüyoruz. Sadece kutsal bir yaşam hayatta tatmin, sevinç ve huzuru verir.

Bu ayette ayrıca, Tanrı yolunda olmanın neler gerçekleştirdiğini de görüyoruz. Bizden sonraki nesil yolumuzu izlediğinde onlar da Rab’bin bereketlerini alacaktır. Ancak bereketler orada da bitmez, çünkü çocuklarımız Tanrı yolunda olmayı kendi çocuklarına aktarırsa, onlar da kendi sıraları gelince bir sonraki nesle aktaracaktır ve böylece o nesil de Tanrı yolunda olacaktır.

Peki, Tanrı yolunda olmak önemli midir? Evet, çok önemlidir, çünkü birçok bakımdan gelecekteki nesillerin hayatları bizim hayatımızı nasıl yaşadığımıza bağlı olacaktır.

Tanrı yolundan uzak olmanın insanlara ne yaptığını görmek istiyorsanız sadece etrafınıza bakmanız yeterlidir. Etrafta bunun bol bol kanıtı bulunmaktadır.

“Oysa eldekiyle yetinerek Tanrı yolunda yürümek büyük kazançtır” (1.Timoteos 6:6).

Bir sonraki neslin imanını koruyan etken bizim Tanrı yolunda olmamızdır.