fbpx

Günlerim akşam uzayan gölge gibi yitmekte… Ama sen, sonsuza dek tahtında oturursun, ya RAB  —Mezmur 102:11, 12

 

Bilmiyor musun, duymadın mı? Ebedi Tanrı, RAB, bütün dünyayı yaratan ne yorulur ne de zayıflar, O’nun bilgisi kavranamaz  —Yeşaya 40:28

Tanrı Onu bütün kalbinizle sevmenizi ve sonsuza dek Kendisiyle yaşamanızı arzular. “Sonsuza kadar mı?” diye soracaksınız. Evet!

Doğduğunuz güne doğum gününüz adı verilir ve hayatınızın başlangıcı sayılır. Bütün insanların, hayvanların, kuşların ve bitkilerin ve hatta yeryüzü, yıldızlar ve güneşin bir başlangıcı olmuştu. Sadece Tanrı’nın bir başlangıcı yoktur. Tanrı sonsuzdur.

Bir örnek olarak bir daireyi düşünün. Bir dairenin nereden başlayıp, nerede son bulduğunu bulamazsınız. Aynı şekilde Tanrı’nın da bir başlangıcı ya da bir sonu yoktur. Tanrı her zaman vardı ve her zaman var olacaktır. Onu kimse yaratmamıştır. O’nun bir doğum günü yoktur ve O hiçbir zaman ölmeyecektir. Tanrı son bulmadan yaşar, sonsuzluk boyunca yaşar! İnsan kafasının bunu anlaması zor, hatta imkânsızdır. Buna sadece inanmamız lazımdır.

Tanrı’nın gökler ve yeryüzünün Yaratıcısı olduğunu daha önce okudunuz. Tanrı, bütün karanlığı yok ederek tek yaşam ve ışık verendir. O adil bir Yargıç’tır ve sonsuzdur. Tanrı sevgidir. Ölçüsüz sevgisinde, sonsuza dek Kendisiyle birlikte yaşasınlar diye, herkesi Kendisiyle birlikte cennete almayı ister. Cennete gidip sonsuza dek Onunla birlikte yaşayabilmek için Tanrı’nın önünde tövbe etmeli ve O’na Rab ve Kurtarıcı olarak iman etmemiz gerekmektedir.

Okumaya devam ettikçe bunun nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

1. “Sonsuz” sözcüğü ne anlama gelir?
2. Tanrı’yla sonsuza dek birlikte yaşamak için ne yapmanız gerekir?