fbpx

Resim: Gary Holmes

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: 2.Samuel 22:29–37

Gelin, tapınalım, eğilelim, bizi yaratan RAB’bin önünde diz çökelim. Mezmur 95:6

Geçenlerde kilisede Mezmur 144 üzerine bir vaaz dinlerken, Tanrı’nın benim için ne anlama geldiğini anımsadım. Eve gidip biraz derin düşünüp Kutsal Kitap’ımı okuyarak bir liste hazırladım. Bu listede tabii ki her şey yok ama sizi Tanrı Sözü’ne daha derinlemesine inmeye ve bereketlerinizi saymaya teşvik edebileceğine güveniyorum.

Kurtuluş bereketini düşünün. İsa benim Rabbim, Kurtarıcım, Kurtuluşum ve beni Kurtaran’dır. Benim Payıma Düşen’dir, Umudum, Fısıhım ve Esenliğim’dir. Ya Rab, ruhumu kurtardığın için Sana çok teşekkür ediyorum!

Rab İsa, şu anda bile Baba’nın sağında duada benim için aracılık ettiğin için minnettarım. Böyle bir Baş Kâhin’e, Savunucu’ya ve Aracı’ya sahip olmak çok büyük ayrıcalıktır! İsa beni seviyor!

O’nda dinlenebileceğimi biliyorum. Tanrı kalbimin kuvvetidir. RAB benim Kayam, Kalem, Savunucum, Sığınağım’dır. Kurtarıcım, Siperim, Kalkanım, Yardımcım ve Sığınacak Kayam’dır. Çok kuvvetli bir mesken ve saklanacak yerdir! Rab benim Çobanım’dır, O’nda dinlenirim. Hiçbir kötülükten korkmam. Bizim Tanrımız gibi büyük bir Tanrı var mı? Tanrı benim Kandilim’dir. Yüceliğim, Zevk Aldığım ve Sevdiğim’dir. Yaratıcım, Babam ve Kralım’dır. Ezgim’dir. Krallar Kralı ve rablerin Rabbi’dir.

Tanrı’nın sizin için neler ifade ettiğini düşünmek ne kadar heyecan verici, öyle değil mi? Kurtuluşumuz hakkında düşünmek harikadır. Tanrı’nın bizi sevdiğini ve koruduğunu düşünmek çok tatmin edici ve huzur vericidir. Tanrı’nın sizin için tüm bunları ve daha da fazlasını ifade ettiğine güveniyorum. Tanrı’nın sizin için ifade ettiği şeylerden ötürü O’na teşekkür etmek için şimdi biraz zaman ayırın.


O, övgülerimizin tümüne layıktır.