fbpx

Resim:  Becca Tapert

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Romalılar 6

Artık günaha kölelik etmeyelim diye, günahlı varlığımızın ortadan kaldırılması için eski yaradılışımızın Mesih’le birlikte çarmıha gerildiğini biliriz.  Romalılar 6:6

Hepimiz dünyanın sorunlarla dolu olduğunun bilincindeyiz. Uyuşturucular, alkol, adam öldürme, ahlaksızlık ve her türlü kötülük uluslarımızı kavramıştır. İnsanlar çaresizlik yükü altındadır ve hayatta bir hedefleri yoktur.

Bunun nedeni nedir? İnsanlar hayatlarını neden zevk peşinde yaşar? Bu davranışın altında kendilerine hizmet arzusu yok mudur? En çok da kendi bencil arzularını yerine getirmekle ilgilenmiyorlar mı?

Genelde kendimizi ve dünyayı iki aşırı uç gibi görürüz, ama gerçekten de öyle midir? Biz de sık sık, başkalarını düşünemeyecek biçimde kendi plan ve hedeflerimize odaklanmışızdır. Ben de, Tanrı’nın isteklerinden çok kendi isteklerime öncelik vermenin daha kolay olduğunu biliyorum.

İçinde yaşadığımız dünyadan nasıl gerçekten farklı olabiliriz? Birisi bu ruhsal savaşı Romalılar’ın insanları çarmıha gerişine benzetti. Kurtuluşu tattığımızda eski benliğimiz çarmıha gerilmiştir. Ancak sadece çarmıhta asılı olması onun ölü olduğu anlamına gelmez. Herhangi bir noktada kendisini oradan kurtarmak için mücadele edebilir. Eski benlik henüz ölmediğinden bu, sürekli bir savaş olmayı sürdürür. Biz cennete varana dek, hayatta olmayı ve savaşmayı sürdürecektir.

Sizin eski benliğiniz çarmıhtan iniyor mu? Ona istediğini yapma izni verildi mi? Önümüzdeki yirmi dört saat içinde başka insanlara kendinizden daha çok önem vermeye çalışın. Onlara hizmet etmenin birçok yeni yolunu bulun. Bunun için birçok fırsat vardır ve yapmamız gereken tek şey bunlardan yararlanmaktır.


Bir hizmetkâr olun. Hizmetkâr olmanın ödülleri bu dünyadaki ödüllerin çok üstündedir!