fbpx

Resim: edb3_16

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: 1.Selanikliler 5:8–28

Her çeşit kötülükten kaçının.1.Selanikliler 5:22

Bir grup genç, Virginia dağlarında bir yürüyüşe çıktığında hava güzel ve güneşliydi, gökyüzünde neredeyse hiç bulut yoktu. Gençlerin genelde olduğu gibi mutlu, tasasız bir gruptular ve bu özel günün tadını mümkün olduğu kadar çıkartmak istiyorlardı. Gün bitmeden başlarına gelecek trajediden haberleri yoktu.

Yürümeye başladılar, yollar inişli çıkışlı ve dik olduğu halde sonunda tepeye vardılar. Buradan kilometrelerce uzağı görebiliyorlardı.

Grup dik yamacın kenarından yeterince uzakta duruyordu. Uçurumun dibini görmeyi merak eden kızlardan biri, kenara daha fazla yaklaşmaya karar verdi. Üzeri yosunlarla kaplı olan hafif eğimli kaya tabakası yeterince güvenli görünüyordu, ama kız bunun altında su olduğunu bilmiyordu. Kimse ne olduğunu anlamadan kaymaya başladı ve tutunacak hiçbir şey yoktu. Bağırarak gözden kayboldu ve otuz metreden fazla aşağıda olan akarsuya düştü. Kimse ona erişemeden son nefesini verip yeryüzündeki hayatı sona erdi.

Genç ve hayat dolu olan böylesine tatlı bir kızın hayatının bu şekilde sona ermesi çok büyük bir trajediydi. Bir insanın dikkatsiz bir hayat yaşadığını görmek bundan daha trajiktir. Dikkatsiz hayat süren bir kişi de “uçurumun kenarına” çok fazla yaklaşıyor olabilir.

Ben, İblis’in sunduğu birçok şeyin üzerinin “yosun”la kaplı olduğuna inanıyorum. Bazı şeyler zararsız görünebilir ama aşağıdaki “su” konusunda tetikte olmalıyız çünkü ayağımızın kayıp düşmemize neden olabilir. Güvenlik sadece Çağların Kayası’ndadır.


Ayartılma konusunda dikkatli olun. Çünkü onu ne kadar çok görürseniz, gözünüze o kadar iyi gözükür.