fbpx

Resim: Canva

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Romalılar 10:1–17

Tanrı Oğlu’nun adına iman eden sizlere, sonsuz yaşama sahip olduğunuzu bilesiniz diye bunları yazdım. 1.Yuhanna 5:13

“Yazılmış olduğu gibi: ‘Doğru kimse yok, tek kişi bile yok’” (Romalılar 3:10). “Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı’nın yüceliğinden yoksun kaldı” (Romalılar 3:23). “Çünkü günahın ücreti ölüm, Tanrı’nın armağanı ise Rabbimiz Mesih İsa’da sonsuz yaşamdır” (Romalılar 6:23). “Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü” (Romalılar 5:8). “İsa’nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı’nın O’nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın. Çünkü insan yürekten iman ederek aklanır, imanını ağzıyla açıklayarak kurtulur” (Romalılar 10:9, 10).“Rab’bi adıyla çağıran herkes kurtulacak” (Romalılar 10:13). “Böylece Mesih İsa’ya ait olanlara artık hiçbir mahkûmiyet yoktur” (Romalılar 8:1). “Ruh’un kendisi, bizim ruhumuzla birlikte, Tanrı’nın çocukları olduğumuza tanıklık eder” (Romalılar 8:16). “Çünkü benliğe göre yaşarsanız öleceksiniz; ama bedenin kötü işlerini Ruh’la öldürürseniz yaşayacaksınız” (Romalılar 8:13).

Birisinin kurtulmasına yardım etmek bir Hristiyan’ın kendi kurtuluşu dışında yaşayabileceği en büyük bereketlerden biridir. Bu, gerçek Tanrı çocuklarının meyvelerinden biridir. Hepimizin katılmamız gereken bir iştir.

Ruhsal bakımdan aç olan ve gerçeği arayanlara Yol’u gösterebiliriz ama tövbe edip imanını kullanmak bireye bağlıdır. O noktada, tamamen çaresiz bir şekilde geriye çekilip sadece dua ederek Rab’bin Kendi işini gerçekleştirmesine izin vermemiz gerekmektedir. Bugün bir cana yardım etmeye çalışalım.


Başkaları insanları süsleyip parlatabilir ama insanlar sadece İsa’nın kanıyla temizlenebilir.