fbpx

Resim: ipopba

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Efesliler 5:6–19; Yuhanna 12:35, 36

Yaşam O’ndaydı ve yaşam insanların ışığıydı.Yuhanna 1:4

İsa’nın Tanrı çocuğu için bir ışık olduğunu biliyor muydunuz? Ben İsa’ya, eğer izin verirsek kalbimize parlayacak parlak bir ışık olarak bakıyorum. Benim hayatımda o ışığı reddettiğim bir zaman olmuştu. O zaman her şey berbattı. Kalplerimizde parlayan İsa olmadığında hayat çok karanlıktır. Benliğe dayalı hayatımı bırakıp İsa’nın kalbimde parlamasına izin verdikten sonra hissettiğim sevinç ve esenlik tarifsizdi. Karanlık bir odada ışığı yaktığımızda karanlığın kaçması gerektir. Aynı şeyi hayatlarımız için de geçerlidir. Günah içinde yaşıyorsak ve kalbimizi İsa’ya verirsek karanlığın kaçması gerekir.

Güneş o kadar parlaktır ki, gözlerimize zarar vermeden ona bakamayız. İsa güneşten çok daha parlaktır.

Kutsal Kitap, cennete gittiğimizde güneşe ihtiyacımız olmayacağını söyler. Cennetin ışığı Mesih’in Kendisi olacaktır. İsa’nın yaşamlarımızda ve yaşamlarımızdan parlamasına izin verelim. Hiçbir şey, parıl parıl parlayan ışık olan İsa’yı görmekten mahrum kalmaya değmez.

İsa’ya hayatınızın bütününü vermiyorsanız, bu işi bugün yapın. O parlayan ışığı kalbinizde göreceksiniz ve bu ışık sizin içinizden başkalarının üzerine parlayıp onların da Mesih’i bulmalarına yardım edecek.


Tanrı Oğlu bizimle birlikteyse, en zor gün bile parlak olacaktır.