fbpx

Resim: BakiBG

Hazırlayan: Haluk Yılmaz

RAB’be şükredin, çünkü O iyidir,

Sevgisi sonsuzdur.

Mezmur 107:1

“Hayat oldukça hızlı ilerliyor. Arada bir durup etrafınıza bakmazsanız onu kaçırabilirsiniz.”Ferris Bueller 

Hayatınız bazen çok bunaltıcı mı geliyor? Haftada her şeye yetişmek için fazladan bir gün olmasını ister miydiniz? Eğer öyleyse, yalnız değilsiniz! 

Nefes almak için bir dakikanızı ayırın. Hayatınızda sahip olduğunuz güzel şeyleri düşünün ve RAB’be şükranınızı ifade etmenize yardımcı olacak bir rehber olarak şu dualara bakın: 

Öncelikle, size verdiği hem fiziksel hem de soyut güzel şeyler için Tanrı’ya şükredin. 

RAB’be övgüler sun, ey canım! İyiliklerinin hiçbirini unutma! Mezmur 103:2 

Her Şeye Egemen RAB, büyüksün ve iyisin. Bana verdiğin tüm harika şeyler için teşekkür ederim. Evim ve ailem için teşekkür ederim. Yediğim yemek ve soluduğum hava için teşekkür ederim. Ve benim sağlığım ve ailemin sağlığı için teşekkür ederim. Eğitimim ve işim için teşekkür ederim. Amin. 

İkinci olarak, hayatınızda ve dünyanızda yaptığı güzel şeyler için Tanrı’ya şükredin. 

Ya RAB, bütün yüreğimle sana şükredeceğim, Yaptığın harikaların hepsini anlatacağım. Mezmur 9:1 

Yüceler yücesi, beni sevdiğin için teşekkür ederim. Beni yarattığın ve bana hayat verdiğin için seni hamd ediyorum. Bana yollarını öğrettiğin ve bana bir amaç verdiğin için teşekkür ederim. Dünya savaştayken bile barış arzusunu yüreklerimize nasıl yerleştirdiğiniz için teşekkür ederiz. İnsanları iyileştirdiğiniz ve nasıl sağlıklı olacağımızı öğrenmemize yardımcı olacak doktorları ve hemşireleri bize verdiğiniz için teşekkür ederiz. Zor zamanlar geçirmeme yardım ettiğin için teşekkür ederim. Ve vazgeçmek istediğimde bile beni her zaman cesaretlendirdiğin için teşekkür ederim. Amin. 

Son olarak, onun kim olduğu için Tanrı’ya şükredin. 

Şükredin RAB’be, çünkü O iyidir, Sevgisi sonsuzdur. Mezmur 136:1 

Yüce Tanrımız, sana teşekkür ediyoruz çünkü sen iyisin. Bize nasıl kendin gibi olabileceğimizi gösteriyorsun. Sen aşksın ve bize nasıl sevileceğini gösteriyorsun. Sen Yaşam Sözü, Yaşayan Tanrı ve Yüce Kral’sın. Senin gibi bir Tanrı yok. Sen güçlüsün ama zayıfları unutmazsın. Sen yücesin, yücesin, fakat alçakların en aşağısını dinlersin. Nezaketiniz ve merhametiniz için teşekkür ederiz ve İyiliğinizin hayatlarımıza aktığı için teşekkür ederiz. Amin. 


Neden İsa? Çünkü o iyidir ve hayatımızdaki faaliyetleri için ona minnettarız.