fbpx

Resim: zhang kaiyv

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Romalılar 10:11–18

Ama iman etmedikleri kişiyi nasıl çağıracaklar? —Romalılar 10:14

Çin’de her gün otuz bin kişinin İsa Mesih’i Rab ve Kurtarıcı olarak kabul ettikleri bildirilmiştir. “Bu gidişle, bu büyük Tanrısız ulustaki herkesin Hristiyan olması çok sürmeyecek!” diye düşünebilirsiniz. Bir daha düşünün. Bir milyardan fazla nüfusu olan bu ülkede, Mesih’in kendileri için ölmüş olduğu o değerli canların her birine erişmek yüz yıldan fazla zaman alacaktır.

Esenlik müjdesini bildirenlerin ayaklarına “güzel” denilmesine şaşmamalı. Göklerdeki Babamız tüm insanlığın, Kendisinin onu kabul edecek herkese karşılıksız verdiği kurtuluşun iyi haberini duymasının özlemini çekiyor. Dünyada şimdiye kadar bildirilen en harika mesaj olan İncil’le “Dünyanın her yanına gitmeleri” (Markos 16:15) için Müjde işçilerine güveniyor. Müjde’yi duyup ona olumlu yanıt verenler de, kurtuluş mesajını taşıyan müjdecilerin ayaklarının “güzelliğine” tanıklık edeceklerdir.

Haber medyasının İsa Mesih’in günahkârları kurtarmaya ve göklerin egemenliği için insanları çağırmaya gelmiş olması olan İyi Haber’i bildirmeye adanmış olması gerekir. Ama haber medyası bu büyük sonsuz gerçekler konusunda çok sessizdir ve dün gerçekleşip yarın unutulacak haberleri bildirmeye adanmıştır.

Sözün kısası, Rabbimiz İsa, Kendisine ait olanları yücelik içinde toplamak üzere geri geleceği güne dek, kurtuluşun iyi haberini ona çok ihtiyacı olan dünyaya taşımak ve tüm uluslardan öğrenci yetiştirmek için hâlâ bizim ayaklarımıza ihtiyaç duymaktadır. Gelmesi yüz yıl gecikecek midir?

Karşılıksız aldınız, karşılıksız verin.