fbpx

Resim: Nghia Le

İsa’nın Tanrı Oğlu olduğuna iman edenden başka dünyayı yenen kim?  —1.Yuhanna 5:5

Hiç devamlı geri dönen bir denenmeyle mücadele ettiniz mi? Ya da belki durum sadece bir denenmeden daha fazlası; belki günahın kendisi üzerinde zafer eksikliği. Ama ne kadar uğraşırsanız uğraşın kalıcı bir huzur ve zaferi bulmak imkânsız bir hal almış.

Bu noktada size arayışınızdaki çok önemli bir noktayı ortaya koyacak bir soru sormak isterim. Mücadele zamanınızda kuvvet bulmak için nereye bakıyorsunuz? Eğer yanıt, Mesih’in kurtarıcı kanından başka bir şeyse sorunun köküne yaklaşmaktayız. Mesih bile denenmiş ama zaferli olmuştu, siz de zaferli olabilirsiniz.

Mesih’in denenme zamanında nihai kuvvet kaynağı olarak Tanrı’ya ve Sözü’ne güvendiğini görüyoruz. İzleyecek en büyük örneğimiz bu olmalıdır. Dünya ve sunduğu tüm şeyler, hiçbir zaman Mesih’in kanından daha kuvvetli olmayacaktır.

Neden hep son çare olarak Mesih’e dönmekteyiz? Bu dünyanın ayartma ve günahları üzerinde kalıcı zaferi bize sadece O verebilir. Şeytan ve ayartılmalarıyla başa çıkabilecek kuvvete sahip olduğunuzu düşünerek yaşamayın, çünkü bu büyük bir akılsızlık olur.

Sevgili dostum, bunu Mesih’e taşıyın. Mesih’in kanının altına koyun ve sizi bekleyen zaferi kendinize mal edin. Bundan başka bir şey, Tanrı’yı size vermeyi beklediği fırsattan mahrum etmektir.

Ayartılmanın ya da günahın küçüklüğü ya da büyüklüğünün önemi yoktur; önemli olan Mesih’te zafer olmasıdır!

İsa Mesih zafer yolundaki ilk duraktır.