fbpx

Resim:  aydinmutlu

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: İbraniler 10:32–39

Artık, gelecek olan pek yakında gelecek ve gecikmeyecek. — İbraniler 10:37

Mesih’in ikinci gelişi konusunu en son ne zaman düşündünüz? Daha yapmayı istediğiniz bir şey olduğu için O’nun gelişini biraz geciktireceğini umut ediyor musunuz? Fazlasıyla sık bir biçimde İsa’nın Vahiy 22:12’de,“İşte tez geliyorum! Vereceğim ödüller yanımdadır. Herkese yaptığının karşılığını vereceğim” dediğini unuturuz.

Bir inanlının en büyük beklentisi, Mesih’in gelişi olmalıdır. Bu bizi günahın lanetinden özgür kılıp Tanrı’nın Kendisinin huzuruna koyacaktır. Artık hiç hastalık, üzüntü ya da savaş olmayacak, bunun yerine, kusursuz sağlık, sevinç ve huzur olacaktır. Buna karşın sıklıkla O’nun dönüşüne hazırlanmadığımızı bile görüyoruz. Sadece, O döndüğünde hazır olmayı umuyoruz.

“Her şey böylece yok olacağına göre, sizin nasıl kişiler olmanız gerekir? Tanrı’nın gününü bekleyip o günün gelişini çabuklaştırarak kutsallık içinde yaşamalı, Tanrı yolunu izlemelisiniz. O gün gökler yanarak yok olacak, maddesel öğeler şiddetli ateşte eriyip gidecek” (2.Petrus 3:11, 12). O gün için kendimizi şimdiden hazırlamamız önemlidir çünkü İsa geri döndüğünde, nihai kaderimiz kesinleşmiş olacaktır. Ödüller, burada karşılaştığımız küçük ve önemsiz sıkıntıları çok aşacaktır.“Kanım şu ki, bu anın acıları, gözümüzün önüne serilecek yücelikle karşılaştırılmaya değmez” (Romalılar 8:18). Tanrı’ya bizim için yaptığı her şeyden ötürü sonsuzluk boyunca övgü sunma fırsatı, tüm inanlıların istekle bekleyebilecekleri bir şeydir.


Gel, ya Rab İsa! — Vahiy 22:20