fbpx

Resim: TUBARONES PHOTOGRAPHY

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Vahiy 19:6–10; 22:10–17

Öyle ki, kiliseyi üzerinde leke, buruşukluk ya da buna benzer bir şey olmadan, görkemli biçimde kendine sunabilsin.Efesliler 5:27

Bu onun düğün günüydü. O gün sevdiği kadınla hayatını birleştirecekti. O gün yaşam yoluna birlikte başlayacaklardı ve o gün sevdiği kadını ilk kez görmüştü.

Çünkü daha önce kördü. Görebilmek için ameliyat olmuştu. Şimdi de güzel düğün günü gelmişti. Kilisede, tören sabahı gözlerinden bandajları çıkartmak üzere gelen göz doktoru bekliyordu. Bandajlar çıkarıldı.

Her şeyi açıkça görebiliyordu, çok mutluydu. Giyinme odasından ibadethaneye geçince sevdiği kadını gördü. Çift sunağın önünde buluştuğunda bu gerçekten yoğun bir sevinç içeren bir an olmuştu. Birbirlerine ilk kez baktıkları için erkek kör, kadın görür iken birbirlerine olan sevgileri derinleşmişti Bir başka düğün gününü, Mesih’le kilisenin düğününü düşünün. Her ikisi de o Büyük Gün için hazırlanıyor. Kilise bundan sonra Mesih’in Gelini olarak O’na sunulacaktır.

Yücelik içindeki bekleyişi hayal edin. Mesih, gelini için her şeyi hazırlamaktadır. Evleri neredeyse hazırdır. Düğün şöleni neredeyse hazırdır. Sizce Mesih, Kendisine ait olanları almak için geri dönüşü konusunda sabırsızlanıyor mudur?

Mesih’i gördüğümüzde İlahi Kusursuzluğu göreceğiz. Peki, O bizde ne görecek? Tanrı bizi, üzerimizde herhangi bir leke, buruşukluk ya da günahla bozulmuş bir şey olmaktan korusun. Kilise için yücelik hazırlamakta olan Mesih, kiliseyi de yücelik için hazırlamaktadır.


Her şey böylece yok olacağına göre, sizin nasıl kişiler olmanız gerekir? …  kutsallık içinde yaşamalı, Tanrı yolunu izlemelisiniz. — 2.Petrus 3:11