fbpx

Resim: Ben White

Ya RAB, sözün göklerde sonsuza dek duruyor.  —Mezmurlar 119:89

Kutsal Yazılar neden çok değerlidir?

Kutsal Yazılar’ın değerli olmasının nedeni, Tanrı tarafından esinlendirilmiş olmalarıdır. 2.Petrus 1:21’de şu sözleri okuyoruz: “Çünkü hiçbir peygamberlik sözü insan isteğinden kaynaklanmadı. Kutsal Ruh tarafından yöneltilen insanlar Tanrı’nın sözlerini ilettiler.” Bugünkü Kutsal Kitap okumamız Kutsal Yazılar’ın öğretmek için yararlı olduğunu söyler. Kutsal Yazılar bize doğru olan şeyleri öğretir ve bizi bu konularda eğitir. Bize kurtuluş planını gösterir ve kusursuz örneğimiz olan İsa Mesih’ten söz eder.

Ayrıca Kutsal Yazılar’ın azarlamak ve yola getirmek için de yararlı olduğunu söyler. Kutsal Yazılar’ın öğretisi aracılığıyla hayatlarımızda bir şeyler yanlış gittiğinde bunun kötü bir şey olduğuna ikna olur ve azarlanırız. 1.Korintliler 1:21’in son kısmı şöyle der: “Tanrı iman edenleri saçma sayılan bildiriyle kurtarmaya razı oldu.” Biz Kutsal Yazılar’ın öğretilerini kabul edip hayatımıza uygulamak aracılığıyla kurtuluruz.

Kutsal Yazılar, kutsallara kusursuzluk yolunu öğretmekte yararlıdır. Tanrı adamı, Kutsal Yazılar’la beslenir. Kutsal Yazılar iman ve uygulamanın kusursuz yöntemidir.

Kutsal Yazılar’ı keşke daha çok sevsek! Her gün onları okumakla kendimize ruhsal bir ziyafet çekerken onların bizim için daha değerli bir hal alması umuduyla!

Kutsal Kitap, insanların Tanrı hakkındaki sözleri değil, Tanrı’nın insanlar hakkındaki sözlerini içerir.