fbpx

Onları gerçekle kutsal kıl. Senin sözün gerçektir. —Yuhanna 17:17

Gerçeğin doğru ve gerçek olmayan şeylerin yanlış olduğunu çocukluğumuzdan beri biliriz. Gerçeğe inanıp gerçek olmayanı ret etmemiz ve ona inanmamamıs lazımdır.

Tanrı Sözü kusursuz gerçektir. Tanrı Sözü mutlak gerçektir. İnsanlık ve günah, Tanrı ve sonsuzluk, kurtuluş ve Kurtarıcı hakkındaki gerçeği bildirir.

Herkes Kutsal Kitap’ın kusursuz gerçek olduğundan emin olabilir ve içinde yazılanlara inanması gerekir. Örneğin İsa, Matta 11:28’de “Ey bütün yorgunlar ve yükü ağir olanlar! Bana gelin, ben size rahat veririm” der. Belki o yorgun ve yükü ağir kişi sizsiniz, belki günah yükü ve suçlu bir vicdan sizi eziyor. Bu ayet, günah yükünüzü alıp size esenlik verebilmesi için sizi İsa’ya yaklaşmaya davet ediyor. Tanrı Sözü’ne gerçekten iman eden herkes esenlik ve huzur bulur. İman etmeyen hâlâ günah yükünün altındadır ve hayatında bir amaç olmadan yaşamaktır.

Kutsal Kitap, matbaanın keşfinden yüzyillar önce elle yazılmıştı. Kutsal Kitap’ı kopyalayanlar hiçbir sözcük ya da harfi değistirmeme konusunda çok dikkatliydiler çünkü Tanrı, Kendi Sözü’ne herhangi bir şey ekleyen ya da ondan herhangi bir şey çıkaran kişileri çok şiddetli bir şekilde cezalandıracağını bildirmişti.

Günümüzde Kutsal Kitap dünyadaki birçok farklı dile çevrilmiştir. Yine Tanrı Sözü’nün ilk düşüncelerini içeriyor olması Kutsal Kitap’a popülerlik, önem ve değer kazandırır.

Kutsal Kitap’ta yazılanlara inanıp inanmamanız gerçeği değiştirmez. Tanrı yalan söyleyemez ve Sözü kesinlikle gerçekleşecektir.

1.Kutsal Kitap neden kesinlikle doğru bir kitaptır?
2.Kutsal Kitap bize hangi gerçeği açar?