fbpx

Koronavirüs ve Mesih

Koronavirüs ve Mesih | John Piper

Koronavirüs ve Mesih

Yazarı: John Piper

“Bu süreç, dünyamızın ne kadar kırılgan olduğunu bize hissettiriyor. Sağlam gibi gözüken temeller sarsılıyor. Bizim sormamız gereken soruysa şu: Ayağımızın altında sağlam, asla sarsılmayacak bir Kaya var mı?”

11 Ocak 2020’de yeni bir koronavirüsünün (COVID-19) Çin’in Wuhan bölgesinde ilk kez bir can aldığı bildirildi. 11 Mart 2020 tarihindeyse Dünya Sağlık Örgütü küresel bir salgın bildirisinde bulundu. Bizler bu korkunun ve belirsizliğinin ortasındayken, Tanrı’nın ne yapıyor olduğunu merak etmemiz de oldukça doğal.

Koronavirüs ve Mesih kitabıyla John Piper, dünya genelindeki okuyucuları sağlam Kaya’ya dayanmaya davet etmektedir. Tanrı, sağlam Kayamız olan İsa Mesih’te, O’na güvenenler için tasarladığı bilge ve iyi amaçları uyarınca her şeyi belirleyip yöneten ve her şeye hükmeden o egemen gücüyle ruhlarımızı korumaktadır. Tanrı koronavirüs aracılığıyla ne yapıyor? Piper bu soruya Kutsal Kitap’a dayanan altı farklı cevap sunuyor ve Tanrı’nın tarihin bu anlarında da iş başında olduğunu bizlere gösteriyor.

İndirmeler

Bunun gibi başka kitaplar bulmak için, Karanlıktan Işığa Yayınları’na gidebilirsiniz.

Karanlıktan Işığa Yayınları

John Piper'ın FotoğrafıJohn Piper Hakkında

JOHN PIPER, desiringGod.org adlı hizmetin kurucusu ve baş öğretmeni ve Bethlehem College & Seminary adlı teoloji okulunun da rektörüdür. Minneapolis’teki Bethlehem Baptist Kilisesi’nde otuz yıl baş pastör olarak hizmet etmiştir. Desiring God, Don’t Waste Your Life ve Reading the Bible Supernaturally kitapları da dahil olmak üzere, elliyi aşkın kitabın yazarıdır.

Desiring God

Hediye İncil

Çocuk Yaştaki Kullanıcıların Kişisel Haklarının Korunması İlkesi

Neden İsa Bilgilendirme Derneği 18 yaşının altındaki kullanıcılara her zaman açıktır fakat bu statüde olan kullanıcılar için özel durumlar bulunmaktadır. Aile ve velilerin, bu yaştaki kullanıcıların sitemizde yaptıkları aktiviteler ve nedenisa.com’un hizmetlerinden yararlanmak için yaptıkları başvurular sırasında ailelerinin izinleri şarttır. Türkiye Cumhuriyeti Kanunları gereği 18 yaşının altındaki hiçbir kullanıcıya velilerin izni olmaksızın kendi adlarına hizmetlerimizle ilgili olarak bilgi ve materyal gönderilmez.

18 yaşından küçüklerin yayınlarımızı alabilmeleri için ebeveynlerinin ya da mahkemece tayin edilmiş ise vasisinin muvafakat vermesi gerekmektedir. Kelime olarak ‘izin verme, tasdik etme’ anlamına gelen muvafakat, yayınlarımızı alabilmek için ebeveynler ya da vasisi tarafından verilen izin’ anlamına gelmektedir.