Koloseliler | BibleProject Türkçe

Eki 22, 2021Sık Sorulan Sorular, Videolar

Titus | BibleProject Türkçe

Titus | BibleProject Türkçe

Titus’a genel bakış videomuza bir göz atalım. Bu videoda kitabın edebi yapısını ve düşünce akışını ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz. Pavlus, İsa’nın iyi haberinin ve Kutsal Ruh’un gücünün Girit kültürünü içsel olarak nasıl değiştirebileceğini göstermesi için Titus’u görevlendirir.

Yeni Antlaşmada Mesih’e Dönme

Yeni Antlaşmada Mesih’e Dönme

Mesih’e dönme, günahlarımızdan yüzümüzü çevirip Tanrı’ya yönelmemiz olarak tanımlanabilir. Belki de bu tanımı en iyi de 1.Selanikliler 1:9-10’daki değerli ayetler ortaya koymaktadır…

İsa’yı Düşünün

İsa’yı Düşünün

Bunun için, göksel çağrıya ortak olan kutsal kardeşlerim, dikkatinizi açıkça benimsediğimiz inancın elçisi ve başkâhini İsa’ya çevirin. — İbraniler 3:1

2.Timoteos | BibleProject Türkçe

2.Timoteos | BibleProject Türkçe

2. Timoteos’a genel bakış videomuza bir göz atalım. Bu videoda kitabın edebi yapısını ve düşünce akışını ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz. 2. Timoteos’ta Pavlus idam edilmek üzeredir. Timoteos’u fedakarlık ve risk ne olursa olsun İsa’yı takip etmesi için yüreklendirir.

Mesih’e Dönmenin Güzelliği

Mesih’e Dönmenin Güzelliği

Birçokları için Hristiyanlıktaki Mesih’e dönüş (tövbe ve iman) doktrini hiç de güzel bir şey değildir. Bu kişiler bunun zorlayıcı bir şey olduğunu düşünüp şöyle derler: “Kimse kendi inançlarını bana zorla dayatamaz!”

Gönüllü İtaat

Gönüllü İtaat

Tanrı sözünü yalnız duymakla kalmayın, sözün uygulayıcıları da olun. Yoksa kendinizi aldatmış olursunuz. — Yakup 1:22