fbpx

Resim: AleksandarNakic

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: Romalılar 7:4–25

İsa, “Bana neden iyilik hakkında soru soruyorsun?” dedi. “İyi olan yalnız biri var. Yaşama kavuşmak istiyorsan, O’nun buyruklarını yerine getir.” — Matta 19:17

Bir gün işten eve giderken yol kenarında durmuş bir araba bekleyen yaşlı bir bey gördüm. Onu almak için geriye döndüm. Bunu yaparken, hem Tanrı’nın beni bu adamdan koruması, hem de ona bir şekilde Rab İsa hakkında tanıklık edebilmek için dua ettim.

Adam arabama biner binmez, kendisini aldığım için iyi bir adam olduğumu söyleyip beni övmeye başladı. Övgüleri dalkavukluk derecesindeydi. Bu da bana kendisine tanıklık etmek için harika bir fırsat sundu. Ona sadece hayatımda Rab İsa olduğu için iyi olduğumu söyledim.

Bu adam çok konuşkandı ve dünyadaki birçok din ve ayrıca Hristiyan inancının birçok değişik gerçeği hakkında konuştuk. Onu bırakmadan önce, hepimizin hayatlarımızı nasıl yaşadığımız hakkında Tanrı’ya sorumlu olduğumuzu hatırlattım. Onunla ayrıca her birimizin Kurtarıcımız olarak Rab İsa’ya ihtiyacımız olduğunu da anlattım.

Daha sonra bu olayı düşünürken aklıma, Matta 19:17 ve Romalılar 7:18 ayetleri geldi. Bu ayetler ve bu olaydan aldığım ders, Mesih’in kanının yaşamlarımızı temizlemesine izin verdiğimizde “iyi” olan ürünün oluşabileceğiydi.


İyilik dışımızdan yaptığımız şeylerde değil, içimizdeki kişiliğimizdedir.