fbpx

Sizin ışığınız insanların önünde öyle parlasın ki, iyi işlerinizi görerek göklerdeki Babanız’ı yüceltsinler! —Matta 5:16

Akşam alacakaranlık çökerken tarlalara baktığımda uzakta parlayan bir güvenlik ışığı dikkatimi çekiyor. Yeniden bakıp ışığı biraz daha gözlemlediğimde bir çalının dallarının ışığın bir kısmını görmemi engellediğini fark ediyorum.

Mesih’i Kurtarıcımız olarak kabul ettiğimizde İsa için parlayan bir ışık haline geliriz. Tanrı bizi o kadar çok sevmiştir ki, Oğlu’nu bizim günahlarımız için çarmıhta ölmeye göndermiştir. Biz de bunun karşılığında O’nun sevgisini etrafımızdaki günah içinde kaybolmuş insanlara yansıtmalıyız.

Siz İsa için parlıyor musunuz? Sizin ışığınız, yaşamınızı gözlemleyenlerin Hristiyan olduğunuzu bileceği şekilde berrak ve parlak mı? Yoksa yaşamınızda ışığınızı sönükleştiren “dallar” mı var? Yaşamınızdaki günah, ışığınızı söndürebilir. Gizli olduğunu ya da kimsenin bilmediğini düşündüğünüz “küçük” günahlar bile ışığınızı söndürecektir. “Dalları” yaşamınızdan uzak tutun, o zaman ışığınız parlayacaktır.

Eğer İsa’nın kanıyla yıkandıysanız ve Tanrı’nın sevgisi içinizde yaşıyorsa, ışığınız berrak ve parlak bir şekilde parlıyor olmalıdır. Işığınızdan utanmayın; onun İsa için parlamasına izin verin!

Ailemiz ve komşularımız gibi bize en yakın olan insanlar ışığımızın günlük hayatımızda parladığını görmezse, ışığımız uzakta olanlar için nasıl gerçekten parlayabilir?