fbpx

Resim: thad

Kutsal Kitap’tan Okunacak Bölüm: 1.Petrus 1:3–21

Rabbimiz İsa Mesih’in Tanrısı ve Babası’na övgüler olsun. Çünkü O büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih’i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir umuda, çürümez, lekesiz, solmaz bir mirasa kavuşturdu.1.Petrus 1:3

Ben Tanrı’nın büyük merhametinden ötürü çok minnettarım. Onsuz ne yapardık? Çok mutsuz ve tamamen umutsuz olurduk ama Tanrı, Oğlu İsa Mesih’in ölümü ve dirilişi aracılığıyla yeniden doğmamızı sağladı, bize diri bir umut verdi. Bize hiçbir zaman yok olmayacak bir miras verdi. Bu, sadık olanlar için Tanrı’dan gelen paha biçilmez bir armağandır. Tanrı, Kendi kurtuluşunu kabul eder ve O’na sadık ve itaatkâr olursak mirasımızı almamızı kesinleştirmiştir.

Bazı çok büyük sıkıntılar ve çeşitli denemelerden geçsek bile bol bol sevinebiliriz. İçtenliği kanıtlanan imanımız, ateşle arıtıldığında altın gibidir (1.Petrus 1:7). İmanımız sıkıntılar geçtikten sonra kuvvetli olmayı sürdürürse, Rabbimiz İsa Mesih’in geri dönüşünde göründüğünde size övgü, yücelik, onur kazandıracaktır.

O’nu görmemiş olduğumuz halde, O’nu seviyoruz, O’na güveniyoruz ve sadık olursak canlarımız kurtulacağı için sözle anlatılmaz yüce bir sevinçle coşuyoruz.

Zihinlerimizi eyleme hazırlayıp ayık kalarak umudunuzu tümüyle İsa Mesih’in görünmesiyle bize sağlanacak olan lütfa bağlayalım. Söz dinleyen çocuklar olarak, bilgisiz olduğumuz geçmiş zamandaki tutkularımıza uymayalım. Bizi çağıran Tanrı kutsal olduğuna göre, biz de her davranışımızda kutsal olalım.

Tanrı bizi yaptıklarımıza bakarak yargılayacağından bu dünyadaki zamanımızı Tanrı korkusuyla geçirelim. Bazılarının düşünmekten hoşlandığı gibi, altın ya da gümüş gibi geçici şeylerle değil, Mesih’in değerli kanının fidyesiyle kurtulduk. Sadık kalalım!


Zamanın en iyi değerlendirilmesi onu sonsuzluğa yatırım için harcamaktır!